З 24 до 26 лютого Україна планує відключитися від енергосистем Росії та Білорусі. Скільки енергоблоків теплоелектростанцій України запущено в роботу.
Пише Інформатор, посилаючись на Слово і діло.
Робота в ізольованому режимі — випробування для підготовки до синхронізації з європейською енергосистемою ENTSO-E та передбачено угодами щодо умов майбутнього об’єднання. Як повідомили в «Укренерго», мета випробування – продемонструвати спроможність енергосистеми підтримувати необхідну частоту 50 Гц у різних режимах роботи. На інфографіці «Слово і діло» – скільки енергоблоків українських ТЕС працює станом на 21 лютого.
Станом на 21 лютого в роботу запущено 35 із 87 енергоблоків українських теплоелектростанцій, вони генерують 5387 МВт.
Через обстріл на Донбасі було зупинено Луганську ТЕС: працював один енергоблок із 6, але і його зараз ремонтують.
На Слов’янській ТЕС із двох енергоблоків працює один (один резервний). Один енергоблок запущено на Вуглегірській ТЕС: три перебувають на консервації, для трьох немає палива.
На Курахівській ТЕС працює п’ять енергоблоків, один – у резерві, ще один – на поточному ремонті. На Криворізькій ТЕС із семи працює один енергоблок: чотири – на консервації, для двох немає палива.
На Придніпровській ТЕС запущено два енергоблоки, на Запорізькій ТЕС – чотири (інші на консервації). На Зміївській ТЕС підключено один енергоблок із 10: один – на консервації, один – на ремонті, для семи – немає палива.
На Харківській ТЕЦ-5 підключено два енергоблоки (для ще одного немає палива). На Трипільській ТЕС працює два енергоблоки: один – на консервації, ще три без палива.
На Київській ТЕЦ-5 працюють два енергоблоки, на ТЕЦ-6 – один. Один енергоблок працює на Ладижинській ТЕС: три – на поточному ремонті, два – законсервовані.
На Бурштинській ТЕС працює 8 із 12 енергоблоків: один – у резерві, один – на консервації, два – на ремонті.
Чотири із чотирьох енергоблоків підключені на Добротвірській ТЕС.
Ніка Кричовська