Інформатор Коломия

ЖИТТЯ

Які речі можна і не можна перевозити в авто у воєнний час

Війна триває, але працівникам критичних структур, які забезпечують життєдіяльність країни, чи простим громадянам потрібно дістатися на роботи чи куди-інде автівкою.

Проте Інформатор наголошуємо, що мирним громадянам краще за все слід залишатися вдома. Адже в такий час кожна поїздка може виявитися незвичною, тож бажано додатково укомплектувати машину, якщо є необхідність у поїздці автомобілем.

Сувора реальність воєнного часу може вплинути як на автомобіль, так і на його пасажирів. Відповідно, комплект додаткових аксесуарів стосується з одного боку машини та її спроможності продовжувати рух, а з іншого – безпеки пасажирів.

“Екстремальний” набір у кожного водія свій, але є певний доцільний мінімум, якого варто дотримуватися. Армійський котелок – не дуже вдала ідея

Що взяти в машину у воєнний час

Для людей

  • Ковдру на випадок затримки у дорозі – на дворі зима
  • Аптечку з розширеним комплектом засобів (згідно рекомендацій МОЗ України)
  • Воду з розрахунку 1 – 3 л на людину
  • Зарядки для телефонів, у тому числі для живлення від розеток автомобіля
  • Ліхтарик на випадок затримки або ремонту у дорозі

Для автомобіля

  • Запас пального в каністрі
  • Повноцінне запасне колесо, а краще – два. Покриття доріг може бути пошкоджене або засмічено гострими уламками, через є велика ймовірність пошкодити шини.
  • Туристичну лопатку – наприклад, на випадок застрягання машини при об’їзді по путівцям; вона також може стати зброєю при захисті від мародерів.
  • Якщо машина не нова, не завадить невеликий запас робочих рідин – антифризу, оливи, гальмівної рідини.
  • Міцний буксирний трос. Дуже бажано, щоб це був дійсно міцний трос. Адже якщо вас буде тягнути стороння машина, немає гарантій що її водій має достатньо вміння і ретельності, щоб не порвати дешевий китайський шнурок, який ми часто возимо у багажнику під виглядом троса.

Однак, крім аксесуарів, якими бажано доукомплектувати машину для поїздок у смутні часи, є певні речі, які навпаки не бажано мати в цивільному авто, яке експлуатується в умовах військового стану.

Одна з реальних перешкод при пересуванні автомобілем у період воєнного стану – перевірки на дорогах.

Що не можна мати у машині у воєнний час

 • Не варто возити зброю, якщо ви не військовий і не маєте стійких навичок її використання. А також якщо вона не зареєстрована. Її наявність може віднести вас в очах патрульних на блок-постах до категорії ворогів, диверсантів, агентів тощо.
 • Занадто великий ніж, або ніж з ознаками бойового – довжиною понад 8 – 9 см, завтовшки більше 2,5 мм та з характерною канавкою на лезі. Він може викликати надмірну увагу до вас з боку представників силових структур у випадку догляду машини
 • Недобре, якщо десь у вашому багажнику заваляється будь-який військовий атрибут – гільза (навіть від мисливського набою), тактичні рукавички, черевики-бєрци, фляга “з воєнторгу” тощо.
 • Сумки та рюкзаки у багажнику теж не повинні бути військового типу (так звані тактичні) – це так саме може викликати підозри у вашій належності до якогось війська. Це саме стосується одягу
 • Пальне або іншу горючу рідину у скляній або неміцній тарі. При можливих різких еволюціях машини така “упаковка” може пошкодитися, пальне пролитися і стати причиною великою пожежі.

А взагалі, майте не увазі, що крім небезпеки від обстрілу, на воєнних шляхах є ще один вид небезпеки – від шахраїв або просто нерозумних людей, які бажають скористатися ситуацією і нажитися на подорожніх або просто ствердитися у своїх амбіціях.

Навіть у гарячці евакуації треба керувати машиною обережно, адже далеко від дому розв’язувати проблеми з шинами набагато складніше

Як безпечно перетнути блокпости на в`їздах в Коломию

Ольга Пукавчук

Нагору