Інформатор Коломия

ЖИТТЯ

Резерв російський військ майже вичерпано: втрати рф за два тижні

Збройні сили України влаштували “гарячий” прийом російським оркам. Велика кількість техніки ворога стали трофеями українських воїнів.

Інформатор довідався яких втрат на 14 день війни зазнала росія.

Війна росії проти України триває 14 день. За даними Пентагону, на території України знаходяться близько 170 000 російських військових. Не уточнюється – це лише військові чи росгвардія, бойовики терористичних організацій ЛНР/ДНР та кримчани. Думаю, якщо Пентагон каже про 170 000, то від цього числа і рахуватимемо.

Виходячи з цієї цифри, а також оцінок українського генштабу по техніці, зараз моя оцінка кількості росіян та російської військової техніки в Україні така:

особовий військовий склад – 170 000;

танки – 1800;

армовані машини – 3500;

залпові системи вогню типу Град – 600;

літаки – 120 (всього їх 300, але згідно з даними розвідки США, використовують менше сотні, здається в агресора не вистачає пілотів на решту);

гелікоптери – 240.

Для підрахунку втрат особового складу додам x3 поранених російських військових і 20% полонених. Хтось каже, що 12 000 втрат ворога, які показує Генштаб ЗСУ, – це з пораненими, але є багато джерел, де точно вказано, що дані  Збройних сил України  – це вбиті, плюс є свідоцтва суттєвої кризи в прикордонних шпиталях Росії.

Таким чином, за 12 днів війни втрати ворога становлять:

особовий склад – 30%;

танки – 17%;

армовані машини – 30%;

системи типу Град – 10%;

літаки – 40%;

гелікоптери – 33%.

З цих даних можна сформувати два графіки: швидкість знешкодження росіян та їхньої техніки в кожен із днів війни, та загальний відсоток російської армії, яку вивели з дії.

Росія залучила майже всі свої резерви. Скільки росіян та їх техніки знаходиться в Україні

Росія залучила майже всі свої резерви. Скільки росіян та їх техніки знаходиться в Україні

Що з динаміки видно: останніми днями ми суттєво наростили швидкість знищення повітряної сили Росії. В середньому ми збиваємо за день 5% літаків та гелікоптерів ворога. Це хороша новина. Здається, щось фундаментально змінилося на початку березня. Чи то ми стали більш ефективно використовувати власні системи ПВО, чи краще координуватися, чи поступила допомога із заходу. Найімовірніше, всі причини разом.

Ще треба збити за тиждень парочку Іл-ів і, якщо пощастить, ворог може бодай на якийсь час перестати літати взагалі, бо відчуватиме, що це занадто небезпечно та не виконує поставлених завдань.

Пам’ятаю, подібне трапилось з українською армією у 2014 році на Донбасі, коли після втрати багатьох одиниць літаків та гелікоптерів за тиждень Україна майже зупинила використання своєї авіації.

Трохи впала швидкість знешкодження танків – всього 0,5% від загальної сили на день. Це погана ознака, треба дивитись, як буде далі. Минулого тижня за день нищили втричі більше. Швидкість знищення БМП та живої сили стабільні – близько 0,8% та 1,4% всієї потужності на день.

Що це означає? Пентагон каже, що Росія ввела вже майже всі свої резерви на війну з Україною, та не видно, щоби вона планувала додати ще. З такими темпами за наступні два тижні буде знешкоджено вже половину живої сили супротивника, більше половини авіації, чверть танків та 40% БМП. Може це змусить ворога зупинитися.

Загалом, останні кілька днів були дуже вдалі для ЗСУ. Вони дико круті!

Олексій Соболев, Ліга.нет.

Нагору