Коломия До сайту

Анонімний допис користувача в соцмережі заблокував 15 тонн гуманітарної допомоги для України

9 березня у групі “Бойкот пожежних України” з’явився допис користувача Pysarskyi, в якому керівний склад пожежної частини ДСНС у Коломиї звинувачують у розкраданні гуманітарної допомоги. 

Що насправді відбулося і до кого потрапили ці речі дізнавався Інформатор.

На запитання преси користувач Pysarskyi відповів, що він не є першоджерелом, просто отримав інформацію і оприлюднив усе, як є. Подібних закидів про різні пожежні частини України у групі “Бойкот пожежних України” безліч. І всі – без доказів. 

Тому наші журналісти звернулися до коломийських рятувальників, щоб зрозуміти, що  відбулось насправді. 

За словами рятувальників, від початку війни до них дзвонили знайомі з Польщі і через особисті контакти передавали дружню допомогу для українських військових, переселенців та пожежників. 

Ініціатива надійшла від українців, які на даний момент живуть і працюють у Польщі. Серед речей, які отримали рятувальники, – ліхтарики, предмети особистого захисту, протигази, спальні мішки. 

Отриману допомогу розподілили в трьох напрямках: частину – передали 10-ій окремій гірсько-штурмовій бригаді, частину – залишили для внутрішнього користування пожежної частини; речі для цивільних – на волонтерський центр на Привокзальній, де займаються допомогою внутрішньо переміщеним особам. 

Форма, як виявилось, взагалі не має жодного стосунку до отриманої допомоги. Минулого року для потреб ДПРЗ №5 пошили спецодягу на весь особовий склад Отинії, Снятина, а на Коломийську частину коштів в повному обсязі не вистачило. Наразі, за словами керівництва пожежної частини Коломиї, пошито 37 костюмів. Як тільки завершиться пошиття на весь особовий склад – видадуть пожежникам

 

“Такі публікації мають на меті дискредитувати, підірвати довіру до українців з боку благодійників країн Європи, – пояснює начальник Коломийського районного управління ГУ ДСНС Андрій Мочерняк. – Прямо зараз 15т гуманітарної допомоги Україні, що вже готові до відправки з Польщі. Але через ці брудні наклепи польські волонтери почали вагатися, чи варто надсилати цю допомогу.  В часі війни інформаційні закиди без доказів, написані анонімно, можна вважати диверсією. Саме тому ми складаємо відповідну заяву і передаємо цю справу в руки правоохоронців.

Редакція Інформатора закликає українців не реагувати на провокативні дописи, перевіряти факти і першоджерела, вимагати доказів і пояснень. Адже погодьтеся: ті, хто хочуть справедливості і мають докази, повинні звертатись до правоохоронців: поліція, СБУ. Інакше Україна ризикує застрягнути в скандалах та плітках. 

Читайте також За минуло добу на Прикарпатті сталося 7 пожеж

Наталка Сандецька