Інформатор Коломия

ЖИТТЯ

Коломийські вчителі музики виїхали в Чехію і допомагають українській армії

Четверо викладачів Коломийської музичної школи зі своїми дітьми змушені були покинути Україну внаслідок війни. В Україні залишились їхні чоловіки, батьки, друзі й улюблені учні. До них приєдналися музиканти з інших міст України. Разом вони поселилися в чеському містечку і уже розпочали репетиції, щоб заробляти собі на життя і фінансово підтримати ЗСУ. 

На першому концерті 9 березня вдалось зібрати 11 300 тисяч крон. До кінця тижні наші струнники дадуть ще два таких виступи. 

Повідомляє Інформатор.

Музиканти з Коломиї, Тернополя й Дніпра прихистила Чеська Республіка. У містечку Добрице (Чехія) місцева сім’я поселила їх у своєму літньому будиночку. З ними – шестеро дітей. Хтось ще вчиться в консерваторії, хтось – уже викладає.

З Коломиї, рятуючись від тривог війни, виїхали три скрипальки – Наталка, Юлія і Христина і альтистка Ірина, родом з Княждвора, яка теж працює в музичній школі. З ними – четверо дітей. В перші дні війни в рідному місті дівчата долучалися до волонтерської роботи: опановували навички першої медичної допомоги, плели маскувальні сітки, носили продукти для військових та переселенців.

“Наша музична школа, як і всі освітні заклади в Україні, наразі не працює. А фах музиканта в умовах війни застосувати важко, – пояснює Христина. – Ми вирішили, що принесемо більше користі Україні працюючи в Європі й допомагаючи фінансово нашим воїнам. Повірте, переїзд – це дуже складно: і морально, і фізично. В Україні залишились наші батьки, чоловіки, колеги, дітки, яких ми навчали… Це дуже складне рішення, і я досі не впевнена, де легше: вдома у стані війни чи на відстані від рідної країни, в постійній тривозі “як там?”

Наші музиканти вже сформували струнний ансамбль і взялися до репетицій. З оформленням документів та облаштуванням допомагають місцеві мешканці й муніципалітет.

Сьогодні кожен з нас  намагається допомогти країні: як може, чим вміє. Але ми щиро віримо, що перемога за тими, за ким правда, а тому чекаємо наших музикантів додому після відновлення миру

 

Відео TV JOJ

Наталка Сандецька

Нагору