Коломия До сайту

Що можна і не можна публікувати в соцмережах під час та після тривоги: докладна інструкція

Держава-агресор продовжує свій кривавий терор на території України. Поки захисники дають відсіч ворогові на всіх напрямках, окупанти боягузливо обстрілюють міста снарядами. У таких ситуаціях важливо не лише потурбуватися про власну безпеку, а й не зашкодити тим, хто захищає нас від рашистських загарбників. 

Інформатор публікує докладну інструкцію для громадян, блогерів та ЗМІ щодо того, яку інформацію можна і не можна публікувати.

Під час тривоги 

Не можна 

“Ефективна протиповітряна оборона — коли ворог про неї не знає і не має уявлення, звідки «прилетить». Тому НЕ ПУБЛІКУЙТЕ відео. Всі відеовильоти та попадання ракет демаскують системи ППО. наших міст, отже, призводить до смерті близьких та друзів”, – застерігають у повітряному командуванні “Схід”.

Можна 

У патрульній поліції Дніпропетровської області звернулися до жителів Дніпра:

“Попереджаємо жителів міста про небезпеку, на яку вони себе наражають, знімаючи вибухи. Триває сигнал тривоги. Потрібно знаходитися в укритті, а не на балконі або біля вікон. Адже там найбільша небезпека. Не встигла тривога закінчитися, як у пабликах вже з’явилися переслані відеокадри вибухів і місцевість, де це сталося.Треба розуміти, що до місця вибуху не можна наближатися, залишатися поруч, знімати чи фотографувати.Це допомагає ворогові вести коригування вогню.Хочу звернутися до деяких пабликів та їх адмінів , які не дружать з головою, тому що, незважаючи на купу попереджень та прохань, продовжують це робити публікувати такі фото та відео — забудьте про кількість переглядів, життя людей та нашого міста важливіше!”

Після тривоги 

Можна (за кілька годин після авіаудару) 

Відео влучання ракет або того, як летять снаряди, краще не викладати зовсім! Але особливо небезпечно це робити одразу після атаки – так ви фактично коректуєте ворога в режимі онлайн, – попереджають у ВК “Схід”. Тому якщо викласти відео необхідно, зачекайте кілька годин і лише потім публікуйте.

Важливо також розуміти, що помилятися та викладати заборонені кадри можуть навіть депутати, чиновники чи представники спецслужб, але це не означає, що можна і треба це робити всім. Чим менше ворог знає, тим він слабший!

У будь-який час 

 Не можна 

Можна (і навіть потрібно)