Офіційні звернення посадовців: як не "попастись" на фейкове відео

Офіційні звернення посадовців: як не "попастись" на фейкове відео

В Інтернеті дедалі частіше поширюють фейкові відео, створені за допомогою комп’ютерних програм. Сьогодні дуже важливо вміти розпізнавати неправдиву інформацію. 

Про це пише Інформатор.

14 березня до прикарпатців звернулась голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлана Онищук, що за інформацією спецслужб ворог робитиме спроби відтворити її голос з метою дезінформації жителів області.

Чиновниця наголошує, що офіційні звернення публікуються виключно на її офіційній сторінці у Фейсбук, Телеграм-каналі та сайті Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Редакція Інформатора розповідає, як розпізнати фейкове відео:

  1. Зміст - якщо людина на відео говорить щось невірогідне чи сумнівне, варто перевірити цю інформацію за іншими джерелами.
  2. Очі - справжній рух очей важко підробити, тому у фейковому відео погляд людини може здаватися скляним чи статичним. Або людина моргає рідше, ніж це відбувається у справжньому житті.

  3. Збільште зображення - на маленькому екрані телефону важко розрізнити деталі. Збільште на комп'ютері зображення, розтягнувши його на весь екран, що допоможе Вам побачити неточності фейкового відео.

Ольга Пукавчук

Підтримайте нас

Дякуємо за підтримку вільного медіа!
Image
Івано-Франківськ
Коломия