За повідомленням ООН від початку повномасштабної війни в Україні кількість біженців досягла 3,8 млн осіб. Ще 6,5 млн українців стали внутрішньо переміщеними особами, а близько 13 млн людей – не можуть виїхати із зон бойових дій.
Інформатор розповідає про умови для вимушених мігрантів з України.
«Понад 3,8 млн людей були змушені втекти з країни, перетворивши цю кризу на найшвидшу кризу біженців після Другої світової війни», – зазначили в ООН.
Нагадаємо, на початку війни у Євросоюзі домовилися про тимчасовий захист для біженців із України.
До теми: Телеграм-чати для біженців з України.
Тимчасовий захист надає:
- право на проживання,
- доступ до ринку праці,
- доступ до медичних послуг
- до соціальної допомоги у країнах ЄС.
Його зможуть отримати громадяни України, громадяни третіх країн, які мають посвідку на проживання в Україні, та біженці чи шукачі притулку в Україні.
Цей тимчасовий захист діятиме один рік.
Якщо ситуація не стабілізується, то дію директиви автоматично буде подовжено на шість місяців. Така пролонгація можлива двічі.
Єврокомісія запропонувала активувати Директиву про тимчасовий захист напередодні.
«Усім, хто тікає від путінських бомб, будемо раді в Європі. Ми забезпечимо захист тих, хто шукає притулок, і допоможемо тим, хто шукає безпечної дороги додому», – заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Також Єврокомісія запропонувала методичні рекомендації прикордонникам країн ЄС. Вони передбачають спрощену процедуру прикордонного контролю, а також роблять більш гнучкими умови для в’їзду, наприклад, якщо у людини нема закордонного паспорту або ж він не біометричний.