Комітет з питань цифрової трансформації інформує про сервіси для пошуку зниклих під час війни. Зберігаймо надію та віру у серденьках.
Поширює Інформатор.
- Пошук зниклих – один із найбільших ресурсів для пошуку дітей та дорослих, зниклих під час вторгнення росії. У Telegram-каналі легко орієнтуватися за допомогою хештегів із назвами міст – посилання.
- Пошук Україна 2022 – Telegram-канал для пошуку людей по всій Україні. Щоб подати заявку на пошук, треба заповнити Google-форму, яка надійде волонтерам та бійцям ТрО – посилання.
- Знайди рідних – бот, створений за ініціативи «Міжнародної асоціації кібербезпеки» та інших громадських організацій – посилання.
- Розшук за даними Національного інформаційного бюро надає інформацію про зниклих військових і цивільних – як загиблих, так і полонених або депортованих з України – посилання.
Також існують чатботи для пошуку людей в окремих регіонах.
- Пошук зниклих людей у Харкові – посилання.
- Для пошуку зниклих у передмісті Києва та Київській області нещодавно створили окремий бот – посилання. Вперше така практика була успішно запроваджена в Гостомельській громаді та вже дає позитивні результати.
Крім того, комітет повідомляє, що заяви та повідомлення до поліції щодо безвісно зниклих громадян, їх викрадення або потрапляння у полон приймаються підрозділами поліції у день звернення близьких родичів зниклого або інших осіб, яким відомо про факт зникнення. Поліція також просить надавати інформацію про відомі громадянам місця необлікованих поховань людей, місць виявлення трупів.
Спосіб надання заяв та повідомлень про безвісті зниклих осіб, їх викрадення або потрапляння у полон:
- направленням такої інформації поштою;
- на телефон 102 (цілодобово);
- на телефон гарячої лінії 0894201867 (цілодобово);
- безпосереднього звернутися до територіального підрозділу поліції.
У заяві зазначається максимально відома інформація про обставини зникнення та відомості про зниклу (викрадену, полонену) особу:
- дата та місце зникнення особи;
- анкетні дані такої особи, в тому числі число, місяць та рік її народження;
- прикмети особи (татуювання, шрами тощо);
- які номерні речі (мобільний телефон, паспорт тощо) були у особи під час зникнення;
- дані інших осіб, яким також може бути відомо про факти зникнення (викрадення, полону) особи.
За кожним фактом зникнення, викрадення або потрапляння у полон органом досудового розслідування розпочинається кримінальне провадження.
Віримо, що українці, які втратили зв’язок зі своїми рідними, їх відшукають. Бережіть себе та своїх рідних!
Віримо в перемогу! Слава Україні!