Інформатор Коломия

ЖИТТЯ

Нацбанк заборонив публікувати інформацію про фінустанови

На час війни доступ до відкритої інформації про учасників ринку небанківських фінпослуг обмежується. На такі обмеження пішли заради безпеки. Зокрема регулятор обмежив відкритий доступ користувачів до даних з окремих реєстрів та переліків: реєстри фінансових установ, страхових та перестрахових брокерів, колекторських компаній, переліку небанківських фінансових груп та ін. 

Повідомляє Інформатор за даними НБУ

Крім того, припинено доступ до Комплексної інформаційної системи Національного банку України (далі – КІС НБУ). Доступ до цієї системи надаватиметься авторизованим у КІС НБУ надавачам фінансових послуг.

Упродовж дії воєнного стану інформація про структуру власності надавачів фінансових послуг та колекторських компаній не буде розміщуватися на сторінках офіційного Інтернет-представництва Національного банку України. Доступ до такої інформації, розміщеної раніше, з 22 квітня буде закритий. Отримати ці дані юридичні та фізичні особи України зможуть отримати за визначеною процедурою.

Небанківські фінансові установи, юридичні особи, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, колекторські компанії протягом дії воєнного стану в Україні не зобов’язані розміщувати відомості про свою структуру власності на власних вебсайтах.

Такі зміни передбачені постановою Правління НБУ від 20.04.2022 р. №77 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 березня 2022 року №39» (далі – постанова).

Постанова набирає чинності з 22 квітня 2022 року.

 

Нагору