Жінки, що готуються стати мамами мають праву на отримання допомоги по вагітності та пологах. Якщо роботодавець не зміг опрацювати лікарняний листок та подати заяву-розрахунок у зв’язку з бойовими діями за місцем їх розташування, працівниця може самостійно звернутись до Фонду соцстрахування.
Пише Інформатор.
Тривалість відпустки декретної відпустки обчислюється сумарно і становить 126 календарних днів (140 календарних днів – у разі народження двох і більше дітей та в разі ускладнення пологів, жінкам, віднесеним до 1-4 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога виплачується за 180 календарних днів).
Однак розмір допомоги залежить від статусу жінки:
- для працюючих жінок;
- жінок-підприємців;
- не застрахованих жінок.
Допомогу по вагітності та пологах мають виплатити за місцем роботи, у випадку якщо у жінки є декілька місць роботи, вона має право на допомогу і за місцем роботи по сумісництву.
Жінкам, які не застраховані в системі соцстрахування допомога призначається і виплачується органами соціального захисту населення за місцем проживання.
Жінки-підприємці мають право звернутися безпосередньо до територіальних органів Фонду соціального страхування України.
Якщо у зв’язку з війною роботодавець не може подбати про соціальну допомогу для жінки, вона може зробити це самотужки.
Як діяти не застрахованим жінкам? Вони мають звернутись до відділення Фонду – за місцем тимчасового перебування внаслідок евакуації, за місцем реєстрації тощо.
Для призначення матеріального забезпечення застраховані особи мають мати при собі паперовий листок непрацездатності або е-лікарняний. Також варто підготувати копії паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, реєстраційного номера облікової картки платника податків. За наявності також подаються інші документи, передбачені у Порядку. Довідка про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи в цьому випадку не вимагається.
У Коломиї за допомогою можна звернутися до відділення, що за адресою вул. Міцкевича, 8.