Інформатор Коломия

ТРЕШ

Вплив бойових дій на забруднення повітря в Україні можна порівняти з роком роботи металургійного підприємства

Міндовкілля розробило методику моніторингу стану повітря в Україні, за якою розраховуватимуть обсяг викидів забруднюючих речовин від російських бомбардувань, а також розмір збитків, завданих такими викидами.

Пише Інформатор.

«Ворожі снаряди щодня влучають у нашу критичну інфраструктуру та житлові будинки. Окупант обстрілює українські нафтобази, хімзаводи та інші промислові об’єкти. Все це спричиняє значні загоряння та призводить до забруднення атмосферного повітря небезпечними речовинами. Обсяг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря за час ведення бойових дій на території України вже можна прирівняти до викидів одного металургійного підприємства за весь рік роботи», – прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Гривневі еквіваленти шкоди:

  • унаслідок згорання 100 тонн дизельного палива, розмір завданої шкоди, може становити понад 3.6 млн грн – в залежності від обсягів викидів тих чи інших забруднюючих речовин, коефіцієнтів небезпеки, впливу на довкілля, масштабу події тощо.
  • при згоранні одного гектара лісу, лише шкода від викидів забруднюючих речовин у повітря, може складати понад 1,3 млн грн.

Разом із підпорядкованими органами виконавчої влади та екоактивістами Міндовкілля фіксує всі екозлочини окупантів. Розробляє алгоритми обрахунку заподіяної шкоди. Розширює показники, які оцінюються.

“Це і втрати лісового фонду; втрати надр; акваторії; збитки, завдані природно-заповідному фонду; водним ресурсам та водогосподарській інфраструктурі. Все це ляже в основу матеріалів для звернення у Міжнародний суд ООН та притягнення окупанта до відповідальності”, – наголосив Міністр.

Нагору