Інформатор Коломия

ЖИТТЯ

Волонтери шахового клубу

Коли в 2014 році почалась війна – не всі з них були повнолітніми. І всі ці 8 років вони погано розбиралися в подіях на східному кордоні України. Але в перші дні повномасштабного вторгнення ця молодь подалась у волонтерство. На ходу знайомилися із військовою амуніцією, логістикою і гуманітарною допомогою для цивільних в гарячих точках. Вигорали, нервувалися, сварилися і… знову бралися до справи.

Інформатор продовжує збирати історії волонтерських рухів Коломиї. І сьогодні на черзі – активісти з шахового клубу.

25 лютого невеличка група друзів прийшли допомагати у коломийський “Карітас”. Їхні руки не були зайвими, але пройшов час і вони вирішили піти далі – самоорганізуватися й волонтерити для військових, вимушених переселенців та цивільного населення в містах, які потерпали від обстрілів з боку росії. І це був непростий час переходу від анархії до нормальної роботи.

“Ми не були впевнені, що потягнемо самостійно волонтерську, але дуже старалися”, – згадує волонтер шахового клубу Юрій Белявський, активіст ГО “Сила громади”, юрист за фахом.

Але в них вийшло. З кожним днем до шахового клубу підтягувались нові й нові люди, кожен привносив щось своє – важливе, нагальне. От прийшов харків’янин Сашко, спитав, чим допомогти. І закрутилося: знайшов паливо на доставку гуманітарної допомоги, допоміг фінансово…

“Здавалось, було б мудро, щоб ми йому чимось стали в нагоді, – ділиться Юрко, – але сталось навпаки. Сашко закупив палива на декілька сотень тисяч гривень. Зараз він волонтерить у Чернівцях. Дай йому Бог здоров’я і сил, він нас добряче зарядив своєю доброю впертістю. напором і віддачею”.

Ось Марія з Херсону одного дня з’явилася на порозі й з тих пір більшість вільного часу допомагає у волонтерській організації. А перші тижні війни таких випадкових зустрічей було десятки.

Зараз можна запросто долучитися до активістів шахового можна легко – просто зайти вул. Чайковського (навпроти АТБ) і запропонувати допомогу.

Контактний телефон волонтерського пункту – +38 068 369 68 26.

Потрібне тільки бажання і елементарні вміння: відповідати на телефонні дзвінки, реєструвати надану допомогу, сортувати й упаковувати речі, допомогти із завантаженням. А от шукати толкові товари для військових навчать ті, хто має досвід. Адже наші захисники заслуговують на найкраще.

Сьогодні активісти скромно розповідають про збір та відправку гуманітарної допомоги мешканцям зруйнованих міст на Київщині, про точкову допомогу військовим й пошуки правильного екіпірування.

Перераховувати все – довго, тому пропонуємо просто переглянути відеозвіт.

Так, це непрості часи для нас всіх. Але ми гуртуємось і гартуємось. А ті, хто став свідками війни і не розгубились, а взялися допомагати, точно стануть сильнішими. Тому не губімося, браття, тримаймося купи заради миру, спокою і перемоги.

Наталка Сандецька

 

 

 

Нагору