Інформатор Коломия

ТРЕШ

Як російські спецслужби збирали дані про франківців

СБУ зафіксувала спробу російських спецслужб зібрати дані про мешканців Івано-Франківська: чи готові чоловіки обороняти Україну, чи багато місцевих жителів виїжджає за кордон та як проводиться перевірка підозрілих осіб на блокпостах.

Про це повідомила поліція Івано-Франківської області, пише Інформатор.

Контррозвідка СБУ встановила місцевого перевізника, який з 2012 року регулярно возив трудових мігрантів до росії. У 2019 році на пункті пропуску “Троєбортноє” його затримали співробітники ФСБ. Один з них тоді запропонував українцю повідомляти ФСБ інформацію про корумпованих працівників російської митниці. Таким чином представник ворожої спецслужби зав’язав з українцем контакт.

Невдовзі після 24 лютого 2022 року співробітник ФСБ дав про себе знати. Він вийшов на перевізника через Viber почав ставити запитання кшталту:

  • чи є в суспільстві паніка, чи багато людей виїжджає за кордон;
  •  чи не призивають перевізника до лав ЗСУ або ТРО;
  •  які формування сил оборони чергують на блокпостах;
  •  яка перевірка здійснюється під час проходження блокпостів.

На щастя, вагомої для оборони України інформації чоловік не передав. Про те, що на нього вийшов співробітник ФСБ чоловік самотужки повідомив СБУ.

Служба безпеки України вкотре закликає громадян не погоджуватися на співпрацю з представниками країни-агресора.

“Якщо з якоїсь причини росіянам вдалося домогтися згоди співпрацювати, закон України дає можливість добровільно заявити органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримання завдання. Це дозволить звільнитися від кримінальної відповідальності тим, хто на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчиняв”, – наголошує СБУ

Важливо. Надання в умовах воєнного стану іноземній державі допомоги в проведенні розвідувально-підривної діяльності карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавлення волі, з конфіскацією майна (ч. 2 ст. 111 КК України).

Нагору