Інформатор Коломия

ЖИТТЯ

Україна vs закордон: як українці оцінюють життя на Батьківщині після повернення з-за кордону

Платформа Gradus Research провела опитування серед українців, що поживши за кордоном, повернулись додому. Як з’ясувалось, український менталітет – good, а от з облаштуванням рідних міст не все так добре.

Інформатор ділиться результатами опитування.

Найбільше опитані оцінили українські графік роботи магазинів (54%), діджиталізацію фінансових та інших послуг, як комерціних, так і державних (37%), а також співвідношення ціна-якість у сфері краси (44%). Такими є результати опитування Gradus Research людей, які рятуються від повномасштабної агресії за кордоном. Також респонденти зрозуміли, що їм до вподоби сам “менталітет, устрій життя” у рідній країні (36%) та “люди, їхні взаємовідносини” вдома (32%) — ці два пункти були оцінені ними
як кращі в Україні, ніж у країні їх тимчасового перебування.

А от що сподобалося нашим за кордоном, так це облаштування міст (42%), громадський транспорт (48%), створення спеціальних умов для людей з інвалідністю (50%), якість питної води з-під крана (38%) та система сортування сміття (46%). В цілому найбільший захват в українців викликає саме соціальна сфера їх нового дому.

“Довгі десятиріччя наше суспільство переживало те, що називали “комплекс меншовартості”. До цього доклала руку і росія, але визначною була ізольованість більшості українців від щоденного життя за кордоном. Вчитись та працювати в інші країни їздила невелика частка людей, а більшість наших земляків ніколи не покидала межі батьківщини. У нас сформувався міф, що десь там живеться добре, бо там “нормальні люди”, а у нас — погано, “бо ми такі”. Наші минулорічні дослідження показували, що кожен другий хотів би емігрувати. Безумовно, це створювало певне психологічне тло, шкідливе для соціального розвитку. Стикнувшись з буденною реальністю омріяної “заграниці”, українці по-новому подивились на своє життя вдома, відчули його переваги. Сподіваюся, це стане ще одним інгредієнтом у рецепті стрибка країни вперед”, — коментує Євгенія Близнюк, директорка Gradus Research.

Вітчизняна державно-політична сфера загалом ще програє у порівнянні з іноземними країнами. Так, українцям подобається за кордоном дотримання закону та порядку (46%), розмір заробітної плати (42%), соціальний захист з боку держави (36%) та менший рівень корупції аж до її відсутності (37%).

Інші цікавинки із умовного рейтингу “Україна vs Закордон”. В Україні опитаним більше подобаються перспективи власного розвитку, якість інтернету (31%) і послуг відправки (29%), а також розмір комунальних тарифів (24%). А за кордоном нашим впали до вподоби — поведінка людей та екологія, якість продуктів харчування, освіти та медицини, але для всіх трьох сфер перевага порівняно з Україною невелика, у 5-8%.

Джерело

 

Нагору