Інформатор Коломия

ЖИТТЯ

Не лякайтесь грому: погода на вівторок у Коломиї

14 червня у Коломиї буде не так тепло, як сьогодні. А ще місто може накрити гроза.

Прогнозом погоди ділиться Інформатор.

Отож, у вівторок все ж переважатиме хмарна погода. Вночі йтиме дрібний дощ, який ще до ранку має закінчитися. Температура повітря, як для літа, буде досить сором’язливою. Стовпчики термометрів не піднімуться вище +20°С.

Завтра у Коломиї може розгулятися літня гроза.

Інформатор нагадує, як поводитися під час грози:

  1. Перше правило, звісно, стосується мобільних телефонів. Не дзвоніть, навіть якщо страшно і хочеться підтримки близьких. Пам’ятайте, що єдиний правильний вчинок – негайно вимкнути телефон, адже є велика загроза влучання блискавки.
  2. Під час грози потрібно зачинити всі вікна та двері, у приміщенні не повинно бути протягу: притягує кульову блискавку.
  3. Найкраще ховатись у автомобілі або в будинку із громовідводом. Автомобіль ні в якому разі не можна паркувати під деревами або високими конструкціями, потрібно зачинити вікна авто, бажано опустити/зняти антену, зупинитися і перечекати негоду.
  4. Не можна ховатися від зливи під деревом: воно притягує блискавки. Крім того, є небезпека падіння важких гілок, які можуть зламатись під натиском вітру.
  5. Уникайте металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева, вуличних ліхтарів, металевих веж, опор електропередач.
  6. Якщо ви опинилися в лісі, не ховайтеся від грози на підвищенні. Тримайтеся місця, де низькі дерева. Ні в якому разі не бігайте. Дуб, тополя, сосна та ялина найбільш проводять розряд електрики, найменше – верба, клен та кущі.
  7. Якщо ви опинилися в полі, знайдіть заглиблення в землі. Бажано, щоб місце було сухим, адже волога земля сильніше проводить електрику. Не лягайте, краще присісти, щоб мати якомога менше площі прилягання до землі.
  8. Якщо у вас із собою є парасолька, ні в якому разі не розкривайте її, адже металеві прути притягують розряди.
  9. Всі електричні прилади є своєрідними приймачами для блискавок. Тому ні в якому разі не користуйтеся ними під час грози, краще їх вимкнути з мережі.
  10. Не можна купатися у водоймах під час грози. Якщо ви на човні і бачите, що наближається негода, намагайтеся якнайшвидше дістатись до берега.

Що відвідати у Коломиї 14 червня

Нагору