Українська мова в соцмережах. Що змінила війна?

Українська мова в соцмережах. Що змінила війна?

Не дивлячись  війну, частка українськомовних дописів в Інтернеті зросла, але вона все ще поступається за кількістю російськомовним. Facebook, Twitter та Instagram відчутно українізувалися, натомість Youtube і TikTok і надалі драматично русифіковані.

Пише Інформатор з посиланням на  результати дослідження Центру контент-аналізу.

Для аналізу були зібрані дописи з поширених в Україні іноземних соціальних мереж Facebook, Twitter, Instagram, Youtube, TikTok, в тому числі й із заборонених, але дотепер використовуваних російських платформ – VK та OK.

Всього було зібрано і проаналізовано 866 тисяч дописів, які містили названі лексеми та були написані в період з 5 червня по 5 липня 2022 року користувачами, що вказали у профілі Україну своїм місцем перебування.

Українська мова в соцмережах. Що змінила війна? 1 Українська мова в соцмережах. Що змінила війна? 2 Українська мова в соцмережах. Що змінила війна? 3 Українська мова в соцмережах. Що змінила війна? 4

До слова, 16 липня набрали чинності нові норми закону про державну мову.

Це означає, що  сайти та сторінки в соціальних мережах мають вестися українською мовою. Йдеться про YouTube-, Viber-, Telegram-канали, мобільні застосунки тощо

Розмір штрафу сягатиме від 3400 до 8500 грн, якщо порушення вчинено вперше. За повторне порушення сума штрафу може досягати 11 900 грн.

Вікторія Бойчук

Підтримайте нас

Дякуємо за підтримку вільного медіа!
Image
Івано-Франківськ
Коломия