До Городенківського районного суду набирають кандидатів у присяжні, адже попередній список уже втратив чинність за строком давності.
Чи платять за таку роботу і хто може претендувати виконувати роль присяжного – дізнавався Інформатор.
Якщо Ви постійно проживаєте на території, на яку поширюється юрисдикція Городенківського районного суду, та хочуть бути присяжними, можуть подати до 10 вересня 2022 року до Городенківської міської ради за адресою: вул. Шевченка, 77 м. Городенка такі документи:
- Власноручно написану заяву про включення до списку присяжних відповідного районного суду (див. зразок).
- Ксерокопії паспорта громадянина України (1-4 сторінка та сторінка з інформацією про останнє місце проживання), або ксерокопію паспорта громадянина України у вигляді ID-картки та довідку про реєстрацію місця проживання або місця перебування.
- Документ, що підтверджує відсутність судимостей.
- Документ, що підтверджує відсутність хронічних психічних чи інших захворювань, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного.
- Інформаційну довідку або витяг з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення за останній рік (отримати можна за посиланням https://corruptinfo.nazk.gov.ua/ )
До теми: У Городенківській ТГ знову планове вимкнення світла
Довідки за телефоном: (03430) 2-24-08
Хто може стати присяжним?
Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» присяжним може бути обраний громадянин України, який досяг 30 років і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.
Хто не може бути присяжним?
Присяжними не можуть бути громадяни, які:
- Визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними.
- Які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного.кі мають незняту чи непогашену судимість.
- Народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя.
- Особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення.
- Громадяни, які досягай шістдесяти п’яти років.
- Особи, які не володіють державною мовою.
- Гарантії прав присяжних
Присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується винагорода.
За присяжними на час виконання ними обов’язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов’язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов’язків у суді не допускається.