З Днем Державного прапора України | Історія свята та все про що потрібно і цікаво знати

10:17, 23 серпень 2022

Вікторія Ровенчук

З Днем Державного прапора України | Історія свята та все про що потрібно і цікаво знати

Кожного року 23 серпня, українці мають змогу відзначити та виховати повагу до одного із офіційних символів суверенітету нашої держави.

Інформатор розкаже вам все про історію нашого синьо-жовтого стяга та хоче привітати Вас і закликає вивісити зі свого дому чи роботи цей прекрасний державний символ боротьби українського народу у цілому світі.

Мабуть всі знають символічне значення кольорів. Синій (вгорі) - це небо, а жовтий (внизу) - це золоті жнива пшениці.  Дехто вважає, що це головні стихії природи -вода і вогонь. Якщо розглядати ці барви з релігійної сторони, синій - це усе земне, а жовтий - уособлює творця та духовність.

Другий президент України Леонід Кучма заснував та затвердив на державному рівні День прапора України ще у 2004 році. Такі поєднання кольорів згадувалися у 1256 році, як герб Львова, з 14 століття офіційно герб Руського королівства, також на князів, шляхтичів, запорожців та козаків.

На початку 20 століття синій і жовтий колір остаточно сформувався як єдинонаціональний.

 У 1918 році Центральна рада ухвалила закон про те, що це стяг Української Народної Республіки.

Також є багато було дискусій проте, чи потрібно перевертати стяг. То який він має бути?

У Конституції України пише, що прапор у нас синього і жовтого кольору. Ті прибічники, які бажають його перевернути аргументують це тим, що порядок смуг на прапорі довший час був невизначеним і використовували два варіанти. Але вже з 1848 року, став переважати такий варіант до якого ми звикли.

Прибічники жовтого зверху, а синього внизу говорять, що всі нещастя України полягають саме у цьому, що розташування кольорів так би мовити “непофеншую”.

Державний прапор є втіленням національної єдності, боротьби нашого народу за волю, честь і незалежність. Приєднуєтеся до всеукраїнського так би мовити "флешмобу", вивішуйте прапори, якщо ви довго не могли на це наважитися, бо коли як не сьогодні це варто зробити.

Ровенчук Вікторія

No ad for you