Дивно, коли гуцули мають проблеми з дровами. Зокрема Косів, де з кожного вікна видно ліс. Міський голова громади пояснив, чому так.
Повідомляє Інформатор за даними Суспільного.
За його словами, виною тому ускладнення процедур їхньої закупівлі й ростом цін.
Мер Косова Юрій Плосконос зазначив, що як не дивно, в Карпатах завжди є дефіцит деревини.
Це, з його слів, переважно зумовлене двома чинниками.
“Перший — це те, що попри велику площу національного парку, там не проводять рубки головного користування. Там є вибіркові, санітарні рубки, зруби хворих дерев. Хоча, в принципі, вони забезпечують деревиною велику кількість користувачів”, — розповідає очільник Косова.
Друга причина – довга процедуру відведення деревини:
“Якщо підприємство намагається взяти лісорубний квиток десь навесні, то в кінці літа, якщо все йде добре, воно проходить низку певних процедур, зокрема й від Мінекології. Аж тоді, вже коли отримали дозвіл, вони мають погодити рубки з органами місцевого самоврядування. Тривала процедура і приводить до того, що є дещо штучний дефіцит”.
Голова громади також сказав, що 28 з 29 навчальних закладів Косівської ТГ опалюються дровами.
“В нас є 29 навчальних закладів — вісім садочків, решта — школи в 15 населених пунктах. Всі вони, за винятком одного, опалюються дровами. В цьому одному є котел на газі. Але в нас є запасний котел, і за потреби ми за день-два можемо його поміняти й також перейти на дрова”, – додав Плосконос.
До теми: Як, де та за скільки можна купити дрова на зиму?