Роки точаться баталії навколо питання: переводити чи ні? Так-так, йдеться про “дзиґарок”, котрий то змушує нас спати на годину довше, то навпаки – прокидатись швидше. Але чому переводять годинник? Відколи започаткували цю традицію? Та як не відчути цих змін на собі?
Відповіді дізнавався Інформатор.
Вперше переводити годинник запропонували в 1784 році. Таке рішення ухвалив посол США у Франції Бенджамін Франклін з метою економії свічок. Але сам винахід переходу на літній час приписують англійцю Вільяму Віллетту.
В Україні традиція переведення годинника бере початок з 1981 року. Зменшення часу влітку та збільшення взимку потрібне для того, щоб люди мали змогу довше працювати і менше використовувати штучне освітлення.
Вчені стверджують, що людський організм перехід на зимовий час переносить набагато легше, аніж літній. Зрештою, це і не дивно. Хто відмовляється поспати довше?
Як не відчути переведення годинника на собі?
- за тиждень до переведення стрілок прокидайтеся за старим часом;
- після переведення стрілок хоча б тиждень прокидайтеся і засинайте за старим графіком. Це допоможе вас уникнути втоми, головного болю та навіть роздратування,
- не затримуйтесь на роботі та не засиджуйтесь довго перед сном
- ваш раціон має бути здоровим та збалансованим
- в обідню пору доби намагайтесь перебувати на свіжому повітрі.
У світі 78 країн із 239 все ще використовують літній та зимовий час: країни ЄС, Ізраїль, Іран, Австралія, Мексика, Велика Британія, США, Канада.
Якою буде різниця в часі з іншими країнами, куди виїхали українці? Візьмемо за орієнтир 10:00 ранку 30 жовтня в Україні.
У Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії, Німеччині, Іспанії, Норвегії в цей час буде 9:00. В той же час 10:00, як і в Україні, буде в Молдові, Румунії та Естонії. У Великій Британії буде лише світати, адже годинник показуватиме 6:00. На іншому континенті у США буде ще темна ніч, адже годинник буде показувати 3:00. Японія не переводить стрілки годинника – там буде 16:00.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com
Христина Бойчук