16 листопада – середа, 266-й день війни росії проти України. До кінця року залишається 45 днів. Іменини сьогодні святкують: Богдан, Василь, Володимир, Ганна, Георгій, Євдокія, Іван, Ілля, Йосип, Кузьма, Микола, Олександр, Павло, Петро, Світлана, Семен, Сергій, Федір.
Які свята та історичні події відзначають 16 листопада – розповість Інформатор.
Міжнародний день, присвячений терпимості (толерантності)
У 1996 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала державам-членам щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день, присвячений терпимості (англ. International Day for Tolerance), приурочуючи до нього відповідні заходи, орієнтовані як на освітні заклади, так і на широку громадськість. Роком раніше, 16 листопада 1995 року, держави-члени ЮНЕСКО прийняли Декларацію принципів терпимості.
Підсумковий документ Всесвітнього саміту 2005 року підкреслює прагнення глав держав та урядів покращувати добробут людини, свободу і прогрес де б то не було, а також сприяти терпимості, пошані, діалогу і взаємодії між різними культурами, цивілізаціями та народами.
День працівників радіо, телебачення та зв’язку України
16 листопада Указом президента України 16 листопада відзначається День працівників радіо, телебачення та зв’язку України. Саме в цей день в 1924 році в Харкові в ефірі прозвучала перша радіопередача.
Перші слова українського радіо почули 70 радіоаматорів. Дикторів тоді, звичайно, в штаті не було. Тому відкрив передачу технік, який за звичкою на початку тричі промовив у мікрофон: «Алло». А потім ще тричі: «Говорить Харків».
Сьогодні слухають радіо, дивляться телевізор і користуються зв’язком мільйони. А працюють у цій сфері дуже багато людей.
Всесвітній День ґудзиків
Цікаве свято — Всесвітній День ґудзиків — святкується щорічно 16 листопада. Воно було засновано американською організацією National Button Society, започаткованою 1938 року.
Особливе це свято для філобутоністів – людей, які колекціонують ґудзики. Наприклад, китайський колекціонер Бо Джінфанг потрапив навіть до Книги рекордів Гіннеса завдяки такому захопленню. Чоловік зібрав колекцію, яка налічувала 110 тис. примірників ґудзиків. Чимало добірок ґудзиків є в музеях Швеції, США, Чехії та Польщі.
За церковним календарем сьогодні віряни відзначають День святої Анни Всеволодівни – дочки київського князя Всеволода Ярославича. У народі її прозвали Холодною, так як погода в ці дні починала змінюватися, наставали холоди і зима вступала у свої права.
У 1068 році у Київській Русі був поставлений перший жіночий монастир — Андріївський, в якому Анна і стала ігуменею.
В ньому була відкрита перша на Русі школа для дівчаток, в якій, крім необхідних основ, викладали і різні жіночі ремесла. Після смерті митрополита Анна Всеволодівна сама брала участь в направленні в Російську церкву нового владики з Візантії.
Цей день в історії:
- У 1906-му в Англії запатентована перша кінокамера.
- 1917-й — в колишньому ханському палаці у Бахчисараї відкрито Національний музей.
- 1938-го англійський футболіст Джордж Холл під час матчу Англія-Ірландія зробив найшвидший хет-трік – за 3.5 хвилини він забив у ворота суперника три голи.
- 1940-й рік – у відповідь на жорстоку авіаційну атаку німців на Ковентрі, британська авіація здійснила перший із надалі числених нальотів на Гамбург.
- 1950-го — створена Всесвітня Рада Миру.
- В 1990 році на екрани США вийшов фільм Кріса Коламбуса “Один дома” з 10-літнім Маколеєм Калкіним у головній ролі.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com.
Вікторія Ровенчук