Через обстріли та пошкодження енергетичної інфраструктури України люди почали замислюватися про пристрої, які дозволять їм хоча б частково відновити електроенергію. Тому попит на генератори, акумулятори та павербанки значно виріс.
Інформатор розповість: які види генераторів існують, скільки вони коштують, як зросли ціни та як підібрати потрібний.
Щоправда, якщо настане повний блекаут, то акумулятори й павербанки вам мало чим допоможуть, бо їм все одно потрібна електроенергія. У свою чергу генератор зможе працювати 24\7 за умови наявності пального.
Які бувають генератори?
По виду споживаного пального генератори поділяються на чотири типи:
- бензинові,
- дизельні,
- газові
- комбіновані (газ-бензин).
Найбільш поширені перші два види. Газових і комбінованих генераторів у продажу практично немає. До того ж вони досить вибагливі до якості пального та мають невисоку автономність.
Також генератори є однофазні, які видають напругу до 220-230 вольт, якої вистачить для того, щоб підключити звичайні побутові прилади та трифазні здатні генерувати напругу 220-380 вольт і видавати стабільний струм без «стрибків». Такі генератори застосовуються під час енергопостачання приватних будинків, виробничих об’єктів.
Нижче опубліковуємо різницю між бензиновим та дизельним генератором.
Який вибрати?
Наперед хочемо сказати, що у квартирі розміщення генераторів заборонено. По-перше, звук його роботи порушуватиме санітарні норми. По-друге, вихлопні гази є небезпечні.
У приватному будинку з установкою генератора простіше. Проте, теж варто дотримуватися правил безпеки.
1 кВт – цього вистачить для заряджання мобільних телефонів, підключення портативного світильника, ноутбука чи невеликого обігрівача;
2,5–3 кВт – від такого генератора зможуть працювати мікрохвильова піч, електрообігрівач, холодильник і пральна машина (одночасно), або ж електрочайник, бойлер або пилосос (окремо);
5–10 кВт – достатня потужність, щоб одночасно заживити практично всю електроніку та побутову техніку, яка є у будинку.
Що по цінах?
У Коломиї в магазинах ми знайшли генератори тільки на бензині (3 кВт). Середня ціна орієнтовно 23 тисячі гривень.
Продавці запевняють, що їх вистачає, щоб забезпечити електроенергію для цілого будинку.
В інтернет магазинах ціни стартують від 13 тисяч і до 160 тисяч гривень.
Ціни на більшість моделей за час війни зросли удвічі. Тому, якщо є можливість придбати генератор закордоном зробіть це. Адже, навіть враховуючи доставку, ціна себе виправдовує.
Нагадуємо, Кабінет Міністрів відмінив податок на ввезення генератора в Україну з-за кордону.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com
Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – телефонуйте 096 545 8237.