Коломия До сайту

Чим освітити дім під час вимкнень: варіанти та ціни

Схоже на те, що поки що що вимкнення електроенергії з нами на довго. Наразі нас готують жити в такому режимі до квітня. Але маємо кілька альтернатив — свічки, гасові ліхтарі лампи й ліхтарі для кемпінгу.

Інформатор вирішив порівняти ці три варіанти й з радістю ділиться висновками Калуської редакції.

Свічки

На час горіння свічок впливає багато факторів. Проте, є два найважливіших — вага й тип воску. Чим важча свічка, тим краще, а якщо вона зроблена з соєвого або пальмового воску, а не парафіну — ви у виграші.

Для порівняння, свічки з соєвого воску горять мінімум 45 хвилин, але їх краще запалювати тільки в просторих кімнатах через специфічний запах. Натомість свічки з бджолиного воску вистачить щонайменше на годину, а ще вона немає запаху. Парафінові свічки, найменш вигідні, бо згорають за пів години й псують повітря своїм специфічним запахом парафіну.

Ділимося з вами також кількома правилами, які забезпечать більш тривалий час горіння кожної свічки:

Цінова політика — від 60 до 1200 грн. 

Гасові лампи

Цей варіант кращий за попередній, не такий “середньовічний” і дає більше світла. Працює гасова лампа від 4 до 20 годин в залежності від об’єму чаші, в яку заливається гас.Таке джерело світла не зможе освітлювати великі приміщення, воно пасує для невеликих кімнат.

Корпус лампи повинен бути міцним і довговічним. Нерідко його виготовляють із бляхи, на якій можуть залишатися сліди вм’ятин, це також зменшує вагу ліхтаря та його вартість. Тож, чим міцніший матеріал, тим він надійніший і довговічніший.

Використовувати її потрібно слідуючи кільком порадам:

Цінова політика — від 890 до 1800 грн.

Кемпінгові ліхтарі

Найбільш сучасний і хороший варіант, проте у випадку якоїсь масштабної катастрофи, яка надовго позбавить електрики, а поблизу не буде генератора, його вистачить не на довго.

На відміну від звичайних ліхтариків у кемпінгових часто використовують світлодіоди, а не стандартні лампочки, що забезпечує безперервне світіння від 7 до 10 годин.

Вони так само генерують розсіяне світло, але здатні освітлювати до 20 квадратних метрів навколо себе. Також у порівнянні з двома попередніми варіантами вони мають високий рівень захисту — IP54. Тобто вони не бояться ні пилу, ні підвищеної вологості, ні прямого потрапляння дощових крапель.

При виборі такого ліхтаря варто звертати увагу ряд характеристик:

Цінова політика — від 700 до 2500 грн.

Усі варіанти хороші за різних обставин. Свічки годяться для короткочасних вимкнень, щоб не залишитись у повній темряві. З гасовими лампами можна читати й працювати, як і з кемпінговими, але час світіння суттєва перевага.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com 

Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – телефонуйте 096 545 8237