Коломия До сайту

Чому 14 січня відзначають Старий Новий Рік?

Ще змалку ми чули, що 14 січня всі святкують Старий Новий рік. Окрім того, рано-ранесенько від хати до хати ходять хлопці, аби засівати на щасливий та багатий рік. Однак, звідки ми маємо ці традиції?

Інформатор зібрав відповіді на це питання.

14 січня українці відзначають Старий Новий рік. Цьому святу передує Щедрий вечір (Меланки).

Традиція святкувати Старий Новий рік бере початок з розбіжностей Юліанського і Григоріанського календарів. За старим стилем новорічні святкування випадали саме на 14 січня. Варто зауважити, що для багатьох віруючих Старий Новий рік є більш вагомим святом, ніж Новий рік за новим стилем, бо 1 січня триває Різдвяний піст.

У цей день предки накривали багаті столи, на які ставили не менше 12 ситних страв. Святкування Старого Нового року супроводжувалося щедрівками, під час яких компанії переодягалися в кращу одежу або вигаданих персонажів, надягали маски. Вони ходили від хати до хати, співали щедрівки і зичили благополуччя людям.

Вранці 14 січня прийнято посівати. За традицією посівають хлопчики або чоловіки пшеницею і житом. Але може використовуватися і інше зерно. Обов’язково першим в будинок повинен увійти чоловік або хлопчик, щоб не злякати удачу.

Що не можна робити в цей день:

Прикмети 14 січня

Фото взяті з мережі інтернет.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com 

Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – телефонуйте 096 545 8237