Інформатор Коломия

ЖИТТЯ

Військовий облік для жінок і студенток: зміни у 2023 році

Наприкінці минулого року ухвалили новий порядок військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Окрім того, у ньому йдеться про мобілізацію жінок.

Інформатор ділиться деталями з посиланням на Інформатор Україна.

Які зміни відбулися у 2023 році?

У новому порядку прописано, що жінки-медики, лікарі, медсестри та фармацевти мають стати на військовий облік.

“Минулого року були новини про військовий облік жінок і було незрозуміло, хто кого буде мобілізовувати і як ставити на облік. Це врахували і виокремили категорії. Під обов’язковий військовий облік зараз підпадають тільки жінки медичних та фармацевтичних спеціальностей – тобто які закінчили медичні виші або фармацевтику”, – розказав юрист Андрій Новак.

Інші жінки, які мають спеціальність, споріднену з військовою, можуть стати на облік за бажанням.

На військовозобов’язаних жінок покладаються ті ж обов’язки, що й на чоловіків: ставати на військовий облік, проходити підготовку до служби, повідомляти військкомати про зміну місця реєстрації/проживання, сімейного статусу, інвалідності тощо. Водночас прийняття жінок на службу, як і раніше, має відбуватися добровільно.

Що стосується студенток?

Тепер за 2 місяці до завершення навчання університети мають подавати списки з переліком таких жінок до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. До слова, раніше на це давали 3 місяці.

Після завершення навчання таким жінкам видається тимчасове посвідчення військовозобов’язаної. Їх вносять до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Посвідчення видають у військкоматі, на території відповідальності якого розташовані заклади освіти. Строк дії таких посвідчень – 30 діб.

Отримавши посвідчення, жінка має у 7-денний термін з’явитися з ним до військкомату для постановки на військовий облік.

Що робити випускницям 2022 року?

Жінки, які отримали медичну/фармацевтичну спеціальність до ухвалення порядку (до 30 грудня 2022 року) і не перебували на військовому обліку – можуть працевлаштуватися без постановки на облік до 2026 року.

“Залишаються ті ж самі норми для роботодавців, коли без військово-облікових документів людину не могли прийняти на роботу. У випадку з жінками, у медиків і фармацевтів не вимагатимуть цей документ до 2026 року. Для них зробили такий перехідний період. Вони можуть не ставати на військовий облік до 2026 року, але бажано це зробити”, – додає Новак.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com 

Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – телефонуйте 096 545 8237

Нагору