У понеділок, 13 лютого, рівно 355 доба протистояння українців проти російських окупантів. До нового року залишається 321 день. Не забудьте привітати зі святом таких іменинників: Віктор, Микита, Богдан, Кир, Іван, Афанасія, Феоктиста, Ілля, Клавдій, Кирей, Пахом, Вікторія
Цікаві факти про сьогоднішню дату розповість Інформатор.
Всесвітній день радіо. На глобальному рівні радіо як носій інформації для людства залишається найбільш широко вживаним. Завдяки простоті й дешевизні ним можливо охопити найбідніші верстви населення та віддалені райони, де поки що недоступні інші види комунікації. Також радіо — це екстрений зв’язок під час надання допомоги в разі стихійних чи техногенних катастроф. Унікальна властивість радіо в тому, що воно має великий вплив на настрої суспільства, при цьому надаючи можливість висловитися та бути почутим представникам різних громадських та політичних структур. Ідея святкувати 13 лютого Всесвітній день радіо належить ЮНЕСКО, яка затвердила його в 2011 році. ООН підтримала цю ініціативу в 2013 році.
День подруг. Міжнародний день жіночої дружби – це неофіційне свято, яке було названо за аналогією до Дня Святого Валентина. У цей день подруги по всьому світі збираються разом, влаштовуючи посиденьки. Історія святкування починається із американської комедії під назвою «Парки та зони відпочинку».
День інтернет-друзів (Internet Friends Day) відзначають 13 лютого.
Міжнародний день любові до себе ( International Natural Day) вважається днем, коли люди турбуються про власні почуття та приймають себе такими, якими вони є насправді, з усіма недоліками та недосконалостями. Напередодні Дня закоханих, 13 лютого, багатьом необхідно відчути любов до себе, адже не кожен має другу половинку для святкування 14 лютого.
Міжнародний день презерватива. 13 лютого кожного року планета відзначає нестандартне, проте важливе свято – день презерватива. Подія доволі молода, вперше її відзначили у 2007 році. Датою святкування обрали 13 лютого, аби нагадати людству напередодні Дня святого Валентина про важливість безпечного сексу.
Міжнародний день боротьби з епілепсією – світ відзначає щороку в другий понеділок лютого. Епілепсія — це неінфекційне хронічне захворювання мозку, від якого страждають близько 50 мільйонів людей у світі. Для цієї хвороби характерними є періодичні напади з судомами та втратою свідомості. Вони пов’язані зі змінами у ритмі електричних імпульсів, які постійно генерує людський мозок.
Кожного року 13 лютого увесь світ відзначає День народження кінокамери, яку запатентували брати Огюст та Луї Люм’єр у 1895 році. Першу кінокамеру винахідники назвали сінематографом. Сінематограф брати Люм’єр створили на основі кінескопу (виріб Томаса Едісона), який дозволяв дивитись кіно через маленьке віконце. Користуватись кінескопом могла лише одна людина, брати ж прагнули зробити прилад для масового споглядання фільмів. Крім проєкції, сінематограф спроможний знімати та копіювати.
Історичні дати:
1981 – в «Нью-Йорк Таймс» опублікували найдовше речення. Воно складалося з 1286 слів;
1991 – авіація США завдала удару по передбачуваному іракському командному пункту в Багдаді. Згодом виявилося, що це було звичайне бомбосховище;
2001 – Юлію Тимошенко арештували за контрабанду російського газу в Україну та несплату податків.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com
Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – телефонуйте 096 545 8237