У понеділок, 6 березня, в Україні триває 376 доба протистояння проти російському окупанту. До Нового року залишається рівно 300 днів. Нині іменини святкують власники таких імен: Остап, Тимофій, Юрій, Захар, Іван, Хома, Єгор, Георгій.
Інформатор розповість, що сьогодні святкують в Україні та світі.
Сьогодні починається друга седмиця Великого посту. Другий тиждень постування присвячений вшануванню пам’яті візантійського святителя Григорія Палми. Єпископ розповсюджував серед вірян вчення про те, що через піст людина може очистити своє тіло та душу і стати ближче до Творця. Святий мав гарну освіту і мав усі шанси обійняти високу посаду, але відрікся від мирського та присвятив своє життя служінню Господу. Субота Другої седмиці вважається днем згадки про всіх спочилих родичів і повторюється тричі протягом усього посту.
Всесвітній день тенісу – це міжнародне свято тенісу, яке відзначається щороку у перший понеділок березня. День був вперше встановлений у 2013 році і визнаний Міжнародною федерацією тенісу (ITF). Всесвітній день тенісу покликаний популяризувати теніс, заохочувати людей долучатися до гри, а також відзначати такі цінності цього виду спорту, як спортивна майстерність, дисципліна та щоденна робота, орієнтована на результат. Цей день відзначається по всьому світу такими заходами, як тенісні турніри та виставки для людей різного віку та рівня підготовки.
Всесвітній день боротьби з лімфедемою – це щорічна подія, яка проводиться 6 березня з метою підвищення обізнаності про лімфедему. Лімфедема – це хронічний стан, який виникає, коли лімфатична система пошкоджена або заблокована, що призводить до набряків у різних частинах тіла. Лімфатична система відіграє вирішальну роль у підтримці імунної системи організму, відводячи рідину та продукти життєдіяльності з тканин, але коли ця система порушується, це може призвести до ряду симптомів, таких як дискомфорт, біль і труднощі під час руху.
Європейський день праведників – це щорічна подія, яка відзначається 6 березня, щоб вшанувати тих людей, які продемонстрували виняткову мужність і відданість у захисті прав людини та сприянні свободі та справедливості. Ця подія була заснована Європейським парламентом у 2012 році, щоб вшанувати героїзм людей, які ризикували своїм життям, щоб врятувати інших під час деяких із найтемніших періодів історії людства, включаючи Голокост, геноцид та етнічні чистки. Візначення цього дня має надихати майбутні покоління протистояти несправедливості та гнобленню та пропагувати такі цінності, як толерантність, солідарність і людська гідність.
Історичні дати:
1902 — засновано футбольний клуб «Реал Мадрид».
1913 — вперше в пресі згадане слово «джаз»
1918 — Українська Центральна Рада проголосила адміністративну реформу УНР, поділивши її на 32 землі.
1933 — новий президент США Ф. Д. Рузвельт на тиждень зупинив усі банківські операції, що допомогло відновити довіру американців до банківської системи у розпал Великої депресії.
1939 — на честь 125-ї річниці від дня народження Кобзаря у Києві відкрито пам’ятник Тарасу Шевченку.
1964 — боксер Кассіус Клей прийняв іслам і став Мухаммедом Алі.
1970 — в Англії вийшов сингл «The Beatles» «Let It Be».
1991 — засновано Національний олімпійський комітет України.
1992 — почався розіграш першого Чемпіонату з футболу незалежної України.
1995 — федеральні збройні сили рф після важких двомісячних боїв повністю зайняли Грозний. Унаслідок запеклих сутичок загинули 27 тис. мирних жителів.
2003 — Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний гімн України»
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com
Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – телефонуйте 096 545 8237