4 квітня коломийські рятувальники відвідали учнів ліцеїв №1та №8, аби навчити, як діяти при виявленні вибухонебезпечних або підозрілих предметів.
Інформатор побував на зустрічі й ділиться цінним.
До Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки рятувальники рятувальник Прикарпаття підготували кілька заходів: радіодиктант із зірковим собакою Патроном, зустрічі з учнівським та трудовими колективами.
Коломийських підлітків наші ДСНС-ники вчили, як діяти і як відрізняти небезпечні предмети, аби зберегти своє життя і життя своїх рідних. Було помітно, що чимало нюансів уже не новина для наших дітей, вочевидь, і вдома, і в школі про такі речі вже говорили. А проте, почути ще раз, а тим більше з уст самих рятувальників – зовсім не зайве.
Що потрібно знати та як діяти
Оминайте снаряди, які не розірвались. Під час обстрілу деякі снаряди можуть не спрацювати одразу. Але вони готові вибухнути будь-якої миті. Не можна підбирати такі «трофеї».
Не беріть в руки знайдені предмети. Зокрема, дитячі іграшки та гаджети, які розкидані на землі – це можуть бути замасковані вибухові пристрої. Поясніть це дитині.
Заборонено:
- наближатися до вибухонебезпечного предмета;
- пересувати його або брати до рук;
- розбирати, кидати, бити по ньому;
- розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;
- приносити вибухонебезпечний предмет додому.
Про усі подібні знахідки повідомляйте рятувальників (тел. 101) або національну поліцію (тел. 102)
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com
Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – телефонуйте 096 545 8237
Євгеній Чепусенко