Другий день Великодніх свят має назву Поливаний понеділок. У цей день на Прикарпатті є особлива традиція – обливатися водою.
Більше про цей день розповість Інформатор.
Поливаний понеділок – це символ очищення та поновлення духовної та фізичної енергії після Великодніх свят. Поливаний понеділок має й інші назви:
- Обливаний понеділок,
- Великодній понеділок,
- Уливанка,
- Світлий понеділок,
- Волочильний понеділок.
Обливаний понеділок – це християнізоване народне свято, яке символізує духовне весняне очищення. Втім, зараз цей звичай більше схожий на розвагу.
Чим прикметний Поливаний понеділок:
- за традицією хлопці у Поливаний понеділок обливають дівчат водою;
- якщо дівчину не облили водою, то для неї це вважалось ганьбою;
- дівчата можуть віддячити їм тим самим у вівторок;
- відкупитися від обливань можна писанками або крашанками;
- у обливаний понеділок, окрім основної традиції поливати одне одного водою та звичаю залицяння, також прийнято ходити до хрещених у гості із дарунками. Зазвичай, несли свячену паску та яйця. Хрещені ж своєю чергою також дарували на знак вдячності подарунки.
У давнину люди вважали, що вода у великодній понеділок стає цілющою та оздоровлює людей. Окрім людей, окроплювати також худобу, птицю та бджоли з вуликами.
За древнім повір’ям, треба спостерігати за погодою в понеділок. Наприклад, якщо понеділок дощовий, то можна очікувати і дощове літо.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com
Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – телефонуйте 096 545 8237