Коломия До сайту

Незабуті: минув рік як загинув Герой України Олександр Кукурба

Старанний, наполегливий, рішучий, майстер своєї справи. Таким пам’ятають військового льотчика з Нижньовербізької громади Олександра Кукурбу його товариші. На жаль, сьогодні маємо першу річницю з дня загибелі Героя.

У цей день Інформатор вирішив розповісти про кілька сторінок з життя воїна.

Майор Олександр Кукурба народився у с. Верхній Вербіж, навчався у Нижньовербізькій школі. Він мріям стати військовим льотчиком, саме – винищувачем. Захоплювався літаками та хотів знати про них все. Хлопець поступив у Київський військовий ліцей імені Івана Богуна, а потім – у Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

За відважну оборону нашої країни з перших днів війни, Олександру було присвоєно звання Героя України з врученням ордена “Золота зірка”. Також військовий – повний кавалер ордену Богдана Хмельницького. Це найвищі державні нагороди.

На рахунку воїна – знищених 55 танків та 140 одиниць броньованої техніки та приблизно 900 російських окупантів. Захисник літав на СУ-25.  Був начальником розвідки штабу 299-ї бригади тактичної авіації ЗСУ.

Олександр загинув під час свого 100-го бойового вильоту 26 липня 2022 року о 7:25 ранку у Дніпропетровській області. Він намагався катапультуватися, але парашут не відкрився через малу висоту. Йому було лише 27 років. У нього залишились мати та брат.

23 грудня Нижньовербізькому ліцею присвоїли ім’я Героя України Олександра Кукурби. Місцеві мешканці та влада також вирішили перейменувати вулицю в честь воїна у його рідному селі. А ще на честь льотчика назвали вулицю у Дніпрі.

Спогадами про Героя України Олександра Кукурбу поділилися його товариші.

“Коли деякі елементи в польоті в нього не виходили, він не здавався, продовжував наполегливо працювати і з кожним польотом прагнув стати краще. Дуже сильно любив літати. Це було його основне хоббі. Йому не потрібні були звання чи вища посада, йому потрібен був тільки літак і побільше ракет. Мав ще одне хобі – гарні дівчата, але літати любив більше. Сашко був цікавою людиною. Якщо захоче щось зробити в польоті, то зробить, знаючи, що його все одно будуть потім сварити. Він був світлою і доброю людиною, яка не бажала нікому зла. Олександр хотів бути винищувачем, а після початку війни на Сході дізнався, що винищувачі майже не застосовувалися за призначенням, оскільки не було повітряних боїв, а от штурмова авіація працювала на всю. Сказав, що винищувальна авіація не для нього, “піду в штурмовики”, – розповів Ростислав Лазаренко, побратим загиблого Героя.

Олександр був старанним та наполегливим учнем. Бували ситуації, коли захисник до війни літав під час відпрацювання якогось завдання набагато більше часу, ніж виділялося. Аж поки пального не залишиться тільки для того, щоб безпечно повернутися на аеродром посадки.

“Війна сильно змінила Сашка, як і всіх людей. Але Сашка – у кращу сторону. З перших бойових вильотів хлопчина, якого можна назвати повітряним бешкетником, став справжнім чоловіком. Він був переповнений сміливістю і рішучістю. Ніколи не відмовлявся від бойових польотів. У деякі моменти його приходилось навіть зупиняти. Але в той же час він свідомо оцінював обстановку і головним завдання було – нанести противнику якомога більше втрат. Він не жалів себе, іноді навіть ображався, що я даю йому менше польотів, ніж комусь іншому. Він завжди просив мене підвішувати побільше ракет. Я пояснював, що це небезпечно, але він не зупинявся. Він був моїм одним із кращих воїнів, йому я міг довірити найскладніше завдання і я точно знав, що він з ним впорається. В бойовому відношенні це була дуже грамотна людина. Він був майстром своєї справи, хоча має класну кваліфікацію “льотчик 2-го класу”. Мені подобалося виконувати завдання з ним в парі: я точно знав, що ця людина ніколи не залишить мене в біді і завжди прикриє. Мені його дуже не вистачає і просто не віриться, що він загинув”, – додав Ростислав.

Товариші по службі, жартуючи кажуть, що Олександр “накришив окупантів більше, ніж крихт при різанні французького батона”.

Світла пам’ять Герою…

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com