Інформатор Коломия

ВЛАДА

Ями, пияки і бродячі тварини: як виглядає подвір’я садка №3 в Коломиї

Ділянки при дитячих садках – це місце активного дозвілля, безпеки і комфорту. В теорії. На практиці так далеко не всюди. До прикладу, дитячий садочок “Берізка” на вул. Франка не має нормальної огорожі, а доріжки до закладу стали причиною не однієї травми. Масштабний проєкт реконструкції садка ще минулого року виманив з міського бюджету понад мільйон на підготовку документації, а змін так і нема.

Інформатор поспілкувався з батьками і педагогами садка і визначив дві нагальні проблеми закладу.

Огорожа

Зі сторони вул. Франка у ЗДО №3 в старій огорожі дірки, від багатоповерхівох – вільний захід між гаражами. Це дає змогу у вечірній час збиратись на дитячих ділянках компаніям. Як відомо, ще у 2022 році звільнили 84 сторожа. Натомість у будівлях закладів освіти встановили системи охорони, які діють тільки в будівлях.

До теми: Як запрацюють дитсадки Коломиї після літньої перерви

ЗДО №3. весна 2023 р

Так, у садку №3 було 2 сторожа. Тепер через діри в паркані це місце вільне для тих, хто вживає алкоголь чи наркотичні засоби.

Бродячі тварини також вільно заходять на територію, сплять у пісочницях, тут-таки і випорожняються. Крім того, дітям вільний вихід з території садка в усі боки (нагадаємо, що поряд – дві проїзні вулиці).

Отож мова йде і про безпеку, і про санітарію.

“Кожного ранку два двірники до приходу дітей обстежують територію, аби не було битого скла та інших небезпечних речей, – каже завідувачка садка Мирослава Стефурак. – Окрім того до нас часто заходить великий чорний собака, якого жахаються і батьки, і діти. Тому огорожа просто необхідна якнайшвидше”.

До слова від середини липня цей садочок один з двох чергових, тож приймає діток з усього міста.

Детальніше: Давайте економити на дітях: що не так із закриттям садків на літо у Коломиї

вхід з вул. Франка до ЗДО №3, літо 2023

За підрахунками адміністрації закладу нова огорожа буде вартувати біля 300 тис грн. Ці кошти обіцяють виділити чимшвидше.

“Цього тижня бригада має приїхати, аби зробити заміри на встановлення огорожі, 4 фірток і брами”, – каже завідувачка садка Мирослава Стефурак.

Доріжки

Від вулиці Ковцуняка до ЗДО “Берізка” захід непоганий, навіть прокладено асфальт, хоча достеменно невідомо, чи це завдяки турботі про дітей, чи через безпосереднє сусідство голови до закладу.

Весна 2023 р. ЗДО №3 в Коломиї

 

А ось від вул. Франка дорога спершу веде щебеневим заїздом повз 5-типоверхівку, а далі – залишками асфальту, де гострі краї чергуються з болотом. Під час опадів вода тут просто стоїть від бордюру до бордюру. Тож без гумових чобіт краще в обхід через вул. Ковцуняка, а це на 10 хвилин довше.

“Один із батьків погодився найбільш виступаючі залишки асфальту зняти перфоратором”, – каже завідувачка Мирослава Стефурак.

З цими вимогами спершу усно, а відтепер і письмово директорка садка звертається до міських урядників. Відповідальність за безпеку і життя дітей повністю лежить на керівниці дошкільного закладу та вихователях.

Конструктивну відповідь коломийські батьки також хотіли почути особисто від міського голови на зустрічі в червні 2023 року. Богдан Станіславський обіцяв прислухатися.

Деталі: Яка доля садочка №3 в Коломиї: прямі питання і відповіді влади міста

Та тільки літо закінчується, а зрушень нема. Інформатор розпитав у ратуші, що з тим дороговартісним проєктом і чи будуть на території садка хоча б нові доріжки та паркан.

Реконструкція наразі лише в проєкті

19 червня виконком Коломийської міської ради вирішив затвердити робочий проект об’єкта будівництва “Реконструкція будівлі Коломийського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №3 “Берізка” по вул. Ковцуняка, 1в у м.Коломиї (коригування)”, загальною кошторисною вартістю будівництва у поточних цінах станом на 8 червня 2023 року – 59 106 461 грн з ПДВ. Сюди входить:

  • будівельно-монтажні роботи – 38 837,641 тис. грн.;
  • устаткування, меблі, інвентар – 7 515,199 тис. грн.;
  • інші витрати – 12 753,621 тис. грн.

До слова, тендер на коригування робочого проекту по даному об’єкту був оголошений у листопаді 2022 року. Очікувана вартість робіт склала 1 340 000 грн. У тендері переміг єдиний учасник ПП “Служба замовника”, який не знизив ціну ні на гривню.

Ситуацію прокоментував заступник начальника управління освіти Михайло Тимчук:

“Проєкт реконструкції передали на управління комунального господарства. Не знаю чого. Це тут не вирішується, є керівники”.

Тож наразі все на рівні обіцянок, за винятком 1 млн 304 тис грн, за котрі Коломийська міська рада отримала проєкт реконструкції садка, по суті, документ, який наразі не реалізовують.

А наразі пропонуємо подивитися, як виглядає територія садка нині:

вхід з вул. Франка до ЗДО №3, літо 2023

Інформатор продовжує стежити за важливими подіями в місті та районі. Якщо маєте цікаві повідомлення – телефонуйте 096 545 8237.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com 

Наталка Сандецька

Нагору