Потрапити до будівлі суду особам з інвалідністю – нелегка задача. Центральний вхід зачинено, вільний захід пролягає через 15 сходинок із внутрішнього дворика. Тому людям на візках чи колясками доведеться шукати кнопку виклику охоронців і чекати на допомогу.
Інформатор проаналізував, наскільки відповідає ця державна установа вимогам інклюзії.
Кнопка виклику працює справно. Два охоронці напоготові, аби у разі потреби знайти ключ, відчинити головний вхід з проспекту Грушевського і занести людину кріслі колісному. Наскільки це етично і комфортно стосовно маломобільних груп – питання досить суперечливе.
А тепер згадаймо і про десятки, навіть сотні наших захисників, які отримали поранення під час захисту Батьківщини. Чи мусять вони тиснути кнопку виклику чергових, аби зайти через головний вхід?
Далі – задача №2: пересування самою будівлею. Приміщення дуже старе і не пристосоване до потреб громадської установи.
Тут черга з вищих і нижчих порогів по коридору і до кожного з кабінетів. На першому поверсі є і перехід у кілька сходинок.
Наступний етап – потрапити на ІІ поверх, де знаходяться зали судових засідань.
Це дві групи старих дерев’яних сходів, якими, вочевидь, також доведеться нести особу з інвалідністю черговим суду.
Загалом будівля суду давно потребує капітального ремонту. Будівництво ж нового суду застрягло в розпалі робіт. Про це читайте згодом на нашому сайті.
А наразі пропонуємо фото, які скажуть про інклюзію Коломийського міськрайонного суду більше всіляких слів.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com
Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – телефонуйте 096 545 8237