Коломия До сайту

Що відомо про поширення гепатиту А на Прикарпатті?

Вранці 3 листопада на брифінгу в Івано-Франківській ОВА обговорювали ситуацію щодо поширення гепатиту А в області.

Деталі знають наші колеги з Інформатор Івано-Франківськ.

За словами головного державного санітарного лікаря Прикарпаття Руслана Савчука, за жовтень в області було зареєстровано 12 випадків захворювання, а цього місяця – один.

“Станом на цю годину в нашій області немає спалаху гепатиту А. В інфекційній лікарні наразі перебувають 8 пацієнтів, які отримують лікування. З ними в контакті була 21 особа. Наші лікарі проводять повне протиепідемічне розслідування й повний комплекс протиепідемічних заходів”, – коментує Савчук.

Як зазначає головний санлікар, зареєстровані випадки не пов’язані між собою:

“Люди не виїжджали за межі міста й області. Дані пацієнти контакту навіть з хворими, які наразі є в Вінницькій області, не мали” .

Спеціалісти працюють над з’ясуванням джерела інфекції. Проводять перевірку води в області, районах Прикарпаття. Антигена вірусу не виявлено.

Інфекція була виявлена в індивідуальній криниці місяць тому й у підсумку зареєстрований 1 випадок захворювання гепатиту А. Фахівці знезаразили воду й при повторній перевірці колодязю вірус не знайшли.

Відомо, що в 2022 році в області зареєстрували 4 випадки захворювання, які зі слів Руслана Савчука, також не були взаємопов’язані.

“Ми сьогодні тісно співпрацюємо з відповідними службами в області. Вони також мають активно долучитися й проводити комплекс заходів, направлений на виявлення даного вірусу”, – каже лікар.

Він додає, що в Україні зафіксовано більше 300 випадків захворювання на гепатит А в різних областях. Найбільший спалах наразі у Вінницькій області.

“Я прошу всіх зберігати спокій і не панікувати”, – наголошує Руслан Савчук.

Довідково

Вірусний гепатит А — захворювання печінки вірусного походження, що може мати як легкий, так і важкий перебіг.

Основні факти

Шляхи інфікування

Фекально-оральний:

Симптоми

Інкубаційний період ВГА (період з моменту інфікування до появи перших клінічних проявів) зазвичай триває 14–28 днів. Симптоми ВГА можуть бути як легкими, так і тяжкими.

Найбільш розповсюджені симптоми ВГА:

Проте не у всіх інфікованих проявляються всі ці симптоми.

Профілактика

1. Дотримуйтеся правил особистої гігієни: мийте руки перед уживанням їжі, а також після кожного відвідування туалету.

2. Пийте лише кип’ячену воду: кип’ятити слід не менше 10 хв.

3. Добре мийте овочі, фрукти, зелень та ягоди перед уживанням.

4. Не займайтеся самолікуванням. Тільки лікар може діагностувати вірусний гепатит A і надати рекомендації щодо режиму та лікування.

5. На ринку доступні кілька ін’єкційних інактивованих вакцин проти вірусного гепатиту А. Виробники рекомендують дві дози вакцини для забезпечення більш тривалого захисту після щеплення (5–8 років). Для дітей у віці до одного року ліцензованих вакцин немає. У країнах з високою ендемічністю використання вакцини обмежене, оскільки більшість дорослого населення має природний імунітет у результаті перенесеного колись захворювання.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту  kl.informator@gmail.com 

Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – телефонуйте 096 545 8237