Інформатор Коломия

ЖИТТЯ

ТОП-5 фільмів, які знімались на Франківщині

ТОП-5 фільмів, які знімались на Франківщині

Українські фільми щороку завойовують все більше шанувальників. Глядачі захоплюючись акторською майстерністю та сюжетом, зазвичай і не підозрюють, що стрічка була знята на території Прикарпаття. 

Інформатор зробив добірку фільмів, відзнятих в межах Івано-Франківської області.

“Тіні забутих предків” (1965) 

Український художній фільм режисера Сергія Параджанова відзнятий у 1964 році в селі Жаб’є (сучасна смт. Верховина) та околицях села Криворівня Верховинського району. Власне, у цих мальовничих місцях Михайло Коцюбинський, й написав однойменну повість.

Презентація фільму відбулась 4 вересня  1965 року. Тоді, під час прем’єри, почалась акція проти арештів українських інтелектуалів. У перший рік прокату фільм переглянули 8,5 млн глядачів. “Тіні забутих предків” отримали 39 міжнародних нагород, 28 призів на кінофестивалях (із них – 24 гран-прі) у 21-й країні.

“Довбуш” (2023)

Український історичний фільм режисера Олеся Саніна, в основі сюжету якого — життя найвідомішого з опришківських ватажків у Карпатах Олекси Довбуша.  Кінострічку почали знімати 5 років тому, на локаціях в Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Закарпатській та Київській областях.

У фільмі більшість сцен були відзняті на хребті Свидовець, замість Чорногори, оскільки обидва гірські масиви вражають своєю красою та мають багато спільного. До того ж Свидовець є доступнішим з Драгобрата, має меншу висоту та біль передбачливу погоду. У долині, недалеко від озера Герешаска, збудували справжню гуцульську колибу.

Ще одна красива локація на Франківщині, яка була залучена в зйомки кінострічки – це Скелі Довбуша, де знімались сцени боїв із солдатами. “Скелі Довбуша” знаходяться біля с. Бубнище.

“Захар Беркут” (2019)

Однойменна екранізація історичної повісті Івана Франка “Захар Беркут” від відомого режисера Ахтема Сеітаблаєва. В стрічці можна побачити озеро Синевір на Закарпатті,  гори Івано-Франківської області і селище Тухля, що на Львівщині. Також для зйомок фільму спеціально побудували декорації селища у Васильківському районі Київської області.

У зйомках екшену взяла участь значна міжнародна акторська група, представлена учасниками з України, США, Казахстану, Великобританії та Монголії.

“Гуцулка Ксеня” (2019)
Фільм-мюзикл режисерки Олени Дем’яненко, який знятий за мотивами однойменної оперети Ярослава Барнича. Зйомки відбувались в Карпатах, зокрема в селищі Ворохта, що за сюжетом є місцем, куди приїжджають колишні односельці, а нині – американські емігранти, для того, щоб знайти наречену для головного героя.
Також знімальний процес проводився на Житомирщині та в Києві на кіностудії імені Довженка, де було збудовано понад 15 об’єктів для декорацій.

“Памфір” (2022) 
Український художній фільм 2022 року режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука, зйомки якого розпочались у 2020 році. Знімали кінострічку в Чернівецькій та Івано-Франківській областях, зокрема у Верховині, селах Топільче, Зелене, Замагора, Буркут та Дземброня.
Режисер  пояснював, що однією з ключових складових фільму стала Маланка. За його словами, це свято в кіно представили, використовуючи традиції кількох сіл Івано-Франківської та Чернівецької областей.

“Хотілося розказати в повному метрі історію про щось дуже локальне, але те, що відгукнеться в багатьох куточках світу”, – зазначав Дмитро Сухолиткий-Собчук.

Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com 

Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – телефонуйте 096 545 8237

Нагору