Інформатор Коломия

ЖИТТЯ

Мандруємо разом: що цікавого для туристів є у Надвірній

Мандруємо разом: що цікавого для туристів є у Надвірній

Магістрат, який в радянський час зробили будинком культури, відновлена в історичному вигляді камера в’язнів, яких катували шакали НКВС, зруйнований татарами замок і величні храми. 

Інформатор кличе у мандрівку до Надвірної, де є чимало цінного для вашої цікавості.

Надвірнянська ратуша

Міська ратуша у Надвірній вперше була збудована в 1601 році для розміщення міської влади. Магістрат тоді складався із двох колегій, які, у свою чергу, з виборних чиновників, які виконували адміністративно-судові функції. Війта (голову магістрату) призначав власник міста.

майдан Шевченка, 39, Надвірна, Івано-Франківська область.

У ХІХ столітті Надвірнянська ратуша була перебудована і набула нинішнього вигляду. За радянських часів у будівлі ратуші розмістився районний будинок культури. На другому поверсі знаходиться Надвірнянський туристично-інформаційний центр.

Музей історії Надвірнянщини

Музей створений Надвірнянським осередком історико-просвітницького товариства «Меморіал» імені Василя Стуса у 1995 році.

майдан Шевченка, 43, Надвірна, Івано-Франківська область.

майдан Шевченка, 43, Надвірна, Івано-Франківська область.

Ціль: відтворення історичної правди про героїчну боротьбу українського народу за свою незалежність у 40-50 роках XX століття на території краю. Експозиція музею розміщена у 12 залах. У підвалах музею відтворено обстановку слідчого ізолятора. На стінах тюремної камери збереглися написи, зроблені мешканцями краю, яких закатували в НКВС.

Кожен турист має змогу навідатись до музею та переглянути виставки, які у ньому представлені.

Церква Воздвиження Чесного Хреста

Дерев’яну церкву Воздвиження Чесного Хреста було перенесено до Надвірної з Манявського монастиря, який був закритий у 1793 році. З того часу носила ім’я Благовіщення Пресвятої Богородиці.

вулиця Княгині Ольги, Надвірна, Івано-Франківська область.

вулиця Княгині Ольги, Надвірна, Івано-Франківська область.

Перебудована в 1840 році майстром Молотом, але згоріла під час Першої світової війни у 1914 році. Була відновлена у первісному вигляді. Воздвиженська (Благовіщенська) церква належить Українській греко-католицькій церкві. Є характерним взірцем гуцульської школи народної архітектури.

Руїни Надвірнянського замку

Руїни Надвірнянського замку розташовані у міському парку Надвірної, за будинком Надвірнянського райвідділу МВС. На момент першої згадки про Надвірну в 1589 році замок вже існував. Припускають, що його збудував хтось із роду Потоцьких.

вулиця Тараса Шевченка, 1 В (парк імені Івана Франка)Надвірна.

вулиця Тараса Шевченка, 1В (парк імені Івана Франка) Надвірна.

За однією з версій, після того, як в кінці XVI століття замок був зруйнований татарами, нові власники з роду Куропатвів перенесли свою резиденцію до Пнева. У 2007 році згідно з районною програмою охорони пам’яток поряд із руїнами замкової вежі розпочалися археологічні розкопки.

Костел Успіння Пресвятої Діви Марії

У 1599 році у місті Надвірна  була зведена початкова частина костелу, який мав назву Пресвятої Трійці. Ця будівля була споруджена на кошти родини місцевих власників Куропатвів та освячена Львівським латинським архиєпископом Яном Соліковським. Облаштування костелу зайняло кілька років, і в 1609 році була утворена парафія.

вулиця Михайла Грушевського, 7, Надвірна, Івано-Франківська область.

Це найстаріша культова будівля в місті. . У 1713 році проведено перебудову храму, але нинішнього вигляду костел набув у 1937 році. Після того, у 40-х роках минулого століття храм багато років був закритий. Для прихожан його відчинили аж у жовтні 1991 року. У цей час костел отримав назву Успення Пресвятої Богородиці. Перед будівлею у 2009 році, з нагоди відзначення 400-річчя римо-католицької парафії костелу, споруджено пам’ятник Папі Римському Іванові Павлу ІІ.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com 

Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – телефонуйте 096 545 8237

Нагору