Загадковий аж до містифікації образ козака Мамая знайшов свою інтерпретацію у спільній роботі коломийських та херсонських акторів. Прем’єра відбулась напередодні Храмового свята у Коломиї – 4 серпня. Дорослі мали нагоду побачити авторське уявлення генези виникнення козацтва і символ української незламності та самопожертви. А дітям найбільше сподобалася світлові та технічні рішення постановки.
Інформатор Коломия побував на прем’єрі й ділиться враженнями.
4 серпня вперше у Коломиї релокований Херсонський академічний театром ляльок дав прем’єру вистави “Про що співає козак Мамай”. У ній задіяні в основному коломийські актори.
Казкова легенда, втілена творчим складом акторів Коломийського та Херсонського театру, зворушує, а разом з тим надихає.
Мамай у версії Бориса Чуприни має космічне походження: закохавшись у земну красуню Ладу він перевтілюється з Молодика (молодого місяця) на хлопця, потрапляє на Хортицю і не лишається осторонь боротьби українців проти бусурман. Так місячний бог стає козаком.
У виставі не бракує любові ані небесної, ані земної… ані любові до рідної землі. До прикладу обраниця Мамая – золотоволоса Лада – всупереч власному серцю таки лишається у гаремі, взявши слово з султана, що його орда не нападатиме більше на українські поселення.
Вистава пропонується до перегляду сім’єю, бо кожне покоління знайде для себе щось своє. Гра акторів, музичний супровід та візуальні рішення, як-от елементи світлового шоу, декорації та обіграна батальна сцена, – полюбляться дітям. Дорослі ж знайду у цій виставі чимало тем для натхнення і роздумів.
Головний режисер Херсонського театру ляльок, народний артист Борис Чуприна написав цю казку.
“Тут дуже багато фантастики і вигадки, бо ж пам’ятаємо що достовірних даних про козака Мамая нема, – каже директор-художній керівник Віктор Гаврилюк. – Козак Мамай досі лишається невивченою постаттю. Звідки він взявся – невідомо, загалом даних нема. Але образ козака з бандурою дуже яскравий і поширений”.
До слова, прем’єра цієї вистави насправді була перед ковідною кризою у Херсоні, там театр ляльок дав 10-12 вистав. А далі війна…
Декорації вистави про Мамая пережили російську окупацію в Херсоні. Збереглися і костюми, і ляльки.
“Єдине, що віз і паркани під час окупації знищили чи пустили на щось інше. Тому ми ці елементи виготовляли тут, в Коломиї”, – ділиться керівник херсонського театру ляльок.
Інформація про виставу “Про що співає козак Мамай”
- автор п’єси- Борис Чуприна
- Режисер-постановник – Дмитро Драпіковський
- Художник-постановник – Наталія Ягупова
- Художник по костюмах – Ольга Гонобаліна
- Композитор – Костянтин Яворський
- Хореограф – Мирослава Воротняк
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, Viber та Instagram. Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – пишіть нам на пошту kl.informator@gmail.com