“Час пересідати на екологічний транспорт!” – звідусіль гудять екоактивісти. У Коломиї роверний рух завжди був на висоті, нам і закликів не треба. Для тих, хто двоколісного друга досі не має, але хоче вирушити мальовничим маршрутом в останній день літа-2024, з’явилась можливість узяти велосипед на прокат. Проте ціна – далеко не символічна та ще й завдаток в кілька тисяч.
За скільки у Коломиї здають в оренду велосипеди, куплені за кошти Агентства США з міжнародного розвитку – розповість Інформатор Коломия.
Зокрема ґрантові кошти програми USAID DOBRE на Коломийщині створено два пункти прокату велосипедів: у Коломиї та Нижньому Вербіжі. За 265 000 грн благодійники закупили 18 універсальних велосипедів, 4 дитячі сидіння для них, велозамки, шоломи, ремонтну станцію для велосипедів, 3 туристичні намети, 7 велопарковок та 2 біотуалети для встановлення на туристичних веломаршрутах.
А 31 серпня 2024 року презентували мережу маршрутів “Роверове Покуття”. Чотири громади Прикарпаття – Коломийської, Ланчинської, Нижньовербізької та Печеніжинської – співпрацювали у рамках цього проєкту.
Скільки ж коштує взяти в оренду велосипед у Коломиї
Вартість оренди велосипеда у Коломиї сягає 500 грн на 8 годин (з 9:00 до 17:00). Оплатити можна на рахунок або ж готівкою.
Застава – ще 2000 грн. Також треба мати біля себе посвідчення особи. Договір орендарі велосипеда підписують в сервісному центрі, що підпорядковується управлінню культури та туризму Коломийської міської ради (Народний дім, вул. Театральна, 27).
Які ціни на прокат велосипедів у інших громадах Івано-Франківської області читайте нижче у статті.
Щодо вартості послуг прокату велосипедів начальниця управління культури та туризму Коломийської міської ради Мар’яна Кодіна пояснила, що за основу взяли ціну на ринку велопрокатів.
“Велосипед ще треба обслуговувати ремонтувати, після кожного велопрокату до нього треба дивитися, змащувати, хтось це має робити, майстру треба платити заробітну плату… Поки що люди ще не беруть на прокат. але ми маємо договір з майстерною”
Самі ж велосипеди знаходяться у приміщенні палацу культури та мистецтв Народний дім.
Забронювати прокат велосипеда можна за номером 0989412394.
Ціни за прокат велосипедів по області:
У Івано-Франківську прокат велосипеда коштує 300 грн за 5 годин, 400 грн за день, а оренда на два вихідних (субота-неділя) вартує 700 грн. Є й більш вигідні варіанти. Детальніше читайте у статті ТУТ.
У Трускавцю вартість оренди велосипеда – 50 грн/год.
У Буковелю прокат велосипеда зараз коштує 380 грн за 6 годин або ж 600 грн за 12 годин користування.
У Косові – 300 грн за 12 годин або ж на доби чи 200 грн за 5 годин катання.
Велосипеди від іноземних благодійників здає в оренду підрозділ
Коломийської міської ради
В управлінні культури розповіли, що велосипеди у Коломию передали Печеніжинська територіальна громада в рамках проекту “Роверове Покуття”.
До слова у Коломиї біля Народного дому також встановили велопарковки та стійку із інструментами для ремонту велосипедів. Скористатися за потреби може будь-хто.
Реалізація ініціативи стала можливою завдяки підтримці Програми USAID DOBRE та проєкту “Партнерство для розвитку міст” (ПРОМІС) Міністерства міжнародних справ Канади.
Які веломаршрути є на Коломийщині
Мережа складається із семи маршрутів та трьох зв’язуючих шляхів:
– пішохідно-велосипедний «Долиною древнього Прута» – від Добротова до Ланчина (протяжність – 9,5 км);
– велосипедно-пішохідний «До Тисового заказника», протяжністю 10 км;
– велосипедний «До Білої криниці» (протяжність – 14 км);
– велосипедний «Спаськими пагорбами понад Пістинькою», (протяжність – 15 км);
– велосипедно-пішохідний «Воскресінецький» (протяжність – 13 км);
– екостежка по «Тисовому заказнику» (протяжність в один бік – 2,5 км);
– міський веломаршрут «Стара Коломия» (протяжність – 5 км).
Упродовж подорожі туристи можуть побачити:
- тисовий заповідник біля села Княждвір,
- включену до спадщини ЮНЕСКО Церкву Різдва Пресвятої Богородиці у Нижньому Вербіжі
- унікальні музейні та творчі колекції Музею писанкового розпису,
- Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття, музею історії в Коломиї
- експонати музею гончарства «Покутська кераміка» та краєзнавчого музею Олекси Довбуша
- «Сад скульптур» у селищі Печеніжин
- музеї у селах Добротів та Саджавка
- оглядову вежу в Добротові та панорамні місця у Воскресинцях, Печеніжині, Княжвірському тисовому заказнику, Спасі, Сопові тощо.
Також мешканці та гості Прикарпаття можуть записатися на майстер-класи з різьбярства, автентичного танцю, виготовлення традиційного весільного вінка, сироваріння та інших активностей. Мапа мережі маршрутів розміщена за посиланням: https://tinyurl.com/3e9x3xt8
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, Viber та Instagram. Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – пишіть нам на пошту kl.informator@gmail.com