Коломия До сайту

Як оновити пофарбовані стіни: поради для ідеального результату

Фарбування стін – один з найпростіших способів освіжити інтер’єр і надати йому нового та сучасного вигляду. Однак, коли мова йде про фарбування вже пофарбованої поверхні, виникає багато питань щодо того, як правильно її підготувати та як обрати матеріал для покриття. Важливо правильно підійти до цього процесу, щоб уникнути помилок, які можуть зіпсувати покриття.

До того ж, фарбування по старій фарбі вимагає ретельного підходу, адже від правильного вибору інструментів та підготовчих робіт залежить довговічність і якість покриття.

Підготовка поверхні

Спочатку стіну варто оглянути на наявність дефектів. Якщо на стіні є тріщини, відшарування чи таке інше, це потрібно усунути перед фарбуванням. Для цього знадобляться такі інструменти, як шпателі, наждачний папір чи шліфувальні губки. Пам’ятайте, що перед нанесенням нового шару фарби поверхня повинна бути гладкою і чистою. Бруд, пил і жир можуть погіршити адгезію фарби і призвести до її відшарування.

Вибір фарби та інструментів

Перефарбовуючи стару фарбу, важливо вибрати відповідний тип нового покриття. Наприклад, якщо стіна раніше була пофарбована глянцевою фарбою, слід обрати матову або сатинову https://www.sniezka.ua/. Що стосується інструментів, то для водоемульсійних фарб підійдуть пензлі з натуральної щетини, а для синтетичних – валики з мікрофібри.

Підготовчі роботи перед фарбуванням

Після того, як стару фарбу очищено та відшліфовано, можна починати процес ґрунтування. Цей етап забезпечить рівномірне нанесення нової фарби та її хорошу адгезію. Важливо використовувати якісну ґрунтовку, особливо якщо колір і текстура нової фарби відрізняється від попередньої.

Усунення дефектів: поради експертів

Як ми вже згадували, різні дефекти такі, як тріщини, плями або відшарування старої фарби потрібно усунути до покриття, щоб забезпечити ідеальне зчеплення нової фарби.

Тріщини. Невеликі тріщини можна зашпаклювати за допомогою шпателя та спеціальної ремонтної суміші. Після висихання загладьте поверхню наждачним папером.

Плями. Якщо на стіні є плями від жиру, води або інших речовин, їх необхідно видалити перед фарбуванням. Для цього використовуйте спеціальний очищувач поверхні або розчин з антибактеріальними компонентами.

Жирні плями можуть виникати різними способами, найпоширенішими з яких є розбризкування олії на стіну під час приготування страв, притуляння до стіни забрудненої частини тіла чи предмета https://www.sniezka.ua/poradi/jak-vibrati-kolir/jak-vidaliti-zeirni-pljami-zi-stini-poradi-jekspjerta. Спосіб видалення плями залежить від типу забрудненої поверхні та часу реакції. Інформацію про те, як видалити пляму, можна знайти на упакуванні фарби, яку ви використовували. У більшості випадків пляму видаляють мʼякою вологою губкою або ганчіркою, змоченою в миючому засобі. Якщо плями не вдається видалити, можна скористатися розчинниками або спеціальними миючими засобами. Після обробки стіни завжди дайте їй висохнути, перш ніж наносити фарбу.

Зняття лущення. Якщо стара фарба відшарувалася, її потрібно повністю видалити шпателем або шліфувальною машинкою, щоб новий шар був рівним і не відпадав.

Загалом, головними правилами успішного фарбування старої фарби є якісна підготовка поверхні та правильний вибір матеріалів. Дотримуючись покрокової інструкції, ви не тільки освіжите інтер’єр, але й досягнете чудового результату, який збережеться на довгі роки.

ДО СЛОВА, РЕКЛАМУ НА САЙТІ ІНФОРМАТОР МОЖНА ЗАМОВИТИ ТУТ: