Коломия До сайту

Як врятувати їжачка, який раптово заснув через холод

З жовтня їжачки активно починають впадати у сплячку. В цей час температура тіла тваринки опускається до 1,8°C, значно сповільнюється серцевий ритм, тож ґазди, які знаходять їжака у себе на подвір’ї можуть подумати, що він помер. Та насправді це не так й тварині можна допомогти вдало перезимувати.

Розповідає Інформатор Коломия.

Прикро, та період початку сплячки у їжаків збігається з періодом активного спалювання опалого листа, тож люди, думаючи, що тваринка померла, можуть кинути його у вогонь.

Річ у тому, що впродовж року у їжаків є, зазвичай, два виводки: весняний (з’являються наприкінці травня – на початку червня) та осінній (з’являються наприкінці серпня – на початку вересня). Саме осінні їжачки найчастіше не встигають набрати достатню вагу для повноцінної зимівлі.

Мінімальна вага, за якої їжаки можуть безпечно перезимувати – 700 грамів. Якщо ж на холоді й морозі опиняються молоді особини вагою 300-400 грамів, вони можуть “заснути на смерть”.

ВАЖЛИВО! Не закопуйте їжачка і не викидайте на смітник, адже він міг просто невчасно впасти у сплячку.

Їжаки можуть приходити на подвір’я до людей, шукаючи безпеки й тепла, щоби впасти в сплячку. При цьому деякі тварини настільки виснажуються пошуками, що засинають у найдивніших місцях – прямо посеред дороги.

“Закляклого” їжака можна забрати додому та відігріти. Для цього його треба обережно загорнути в якусь тканину, а вдома підготувати для неї будь-яку зручну картонну коробку. Та, пам’ятайте, що вони можуть переносити різні хвороби: сказ, лептоспіроз чи сальмонельоз. Тому як і з будь-якою дикою твариною, слід бути обережними.

Пропонувати “колючому” їжу одразу не варто. Годувати холодних їжаків не можна, оскільки у них в цей час призупинена робота шлунково-кишкового тракту. “Запускати” шлунок варто тоді, коли їжак повноцінно відігріється.

Погодувати їжачка можна паштетом для котиків. Після цього є кілька варіантів розвитку подій.

Ви можете залишити його в себе на зиму, та тоді важливо показати їжака ветеринару, аби впевнитися в його безпеці. Якщо ви готові організувати їжакові зимування, необхідно облаштувати для нього вольєр та відгодувати до необхідних 700-800 грамів. Тоді можна буде зробити затишне гніздо з сіном та винести його на балкон (за температури 5ºС і нижче), щоб він впав у заслужену сплячку. З весни їжака спокійно можна буде відпустити у дику природу.

Та все ж, у коментарях Інформатору ветеринар Наталія Мірошниченко зазначила, що вона б не рекомендувала забирати їжаків у людську оселю, краще знайти йому безпечний сховок у природній території.

Їжаки насправді можуть бути “притулком” для різних паразитів, які потенційно можуть передаватися домашнім тваринам або, у рідкісних випадках, людям.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegram,  Viber та Instagram. Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – пишіть нам на пошту kl.informator@gmail.com