Інформатор Коломия

ЖИТТЯ

Підготовка городу до зими: календар городника на 7 – 14 листопада

Підготовка городу до зими: календар городника на 7 - 14 листопада

Листопад — час підготовки саду та городу до зими, а також завершення осінніх робіт, щоб рослини пережили холодну пору без шкоди. Саме в цей місяць триватиме сприятлива для посадки та посіву фаза місяця. 

Інформатор Коломия ділиться календарем городника на тиждень.

В період з 2 по 14 листопада триває фаза місяця, що зростає. Як відомо, на життєдіяльність рослин також впливають і фази місяця. Зокрема, цей проміжок часу підходить для посадки пересадки рослин. Адже саджанці легко приживаються, а рани на коренях швидко загоюються.

Найсприятливішими днями для посадки рослин в листопаді – 1-3, 8, 15-18, 22-23, 27, 30 числа. Щодо днів для посівів, то найкраще це робити 4-7, 11-14, 19, 25, 28 листопада.

7 листопада

Якщо осінь була сухою, варто подбати про вологозарядний полив дерев та кущів перед зимівлею. Такий полив допомагає зберегти вологу в ґрунті, а також уповільнює промерзання землі в морозну погоду. Завдяки цьому коріння рослин краще захищене від холоду. Якщо ж осінь видалася дощовою, додатковий полив не є необхідним.

У сприятливу погоду рекомендується провести перекопування ґрунту навколо дерев і чагарників, а також внести органічні або мінеральні добрива. Якщо ґрунт на ділянці став кислим, восени варто провести вапнування, аби зберегти його родючість і запобігти негативному впливу на рослини.

Цей день є чи не найкращим для підзимових посівів багаторічних квітів, якщо земля ще не промерзла. Не забудьте укрити на зиму теплолюбні види троянд, адже багато сортів цієї квітки добре переносять зиму без додаткового укриття, якщо перед тим провести належну обрізку.

8 листопада

В цей день не варто займатися посадкою або посівом рослин, оскільки це може негативно вплинути на їхній розвиток. Рослини не зможуть добре прорости, а врожай буде незначним. Також на цьому етапі не рекомендується поливати та підживлювати культурні рослини.

Особливу увагу варто приділити підготовці газону до зими. Якщо ви вже завершили останнє скошування трави, саме час обробити газон від хвороб за допомогою спеціальних засобів. Траву потрібно ретельно вичесати, а також прибрати опале з дерев листя. Після цього можна замульчувати газон, що допоможе зберегти його здоров’я в зимовий період.

Не забувайте побілити стовбури дерев, що допоможе захистити їх від морозів і шкідників. Якщо ви планували укрити на зиму саджанці, посаджені цього року, зараз саме час це зробити. Для укриття використовують біле агроволокно, яке добре пропускає повітря, запобігаючи утворенню конденсату між корою та покриттям.

9 листопада

Цього дня варто зайнятись заготівлею ґрунту для розсади на майбутній сезон. Кожна культура має свої вимоги до складу субстрату, тому важливо правильно підібрати компоненти для ґрунту. Основними інгредієнтами є садова земля, торф і пісок. Найкраще використовувати землю з того місця, де плануєте висаджувати розсаду. Перед використанням ґрунт потрібно знезаразити, а потім зберігати в сухому, прохолодному місці до моменту посіву.

Крім того, саме час підсумувати сезон, що минає. Кінець осені — ідеальний час для неспішного та продуманого планування наступного садівничого сезону.

10 листопада

Якщо ви плануєте вирощувати певні культури в домашніх умовах, зараз — саме час подбати про насіння. Можна не тільки посіяти їх, а й замочити насіннєвий матеріал для кращого проростання. Багато городників успішно вирощують на підвіконні та балконі не тільки зелень і цибулю на перо, а й деякі овочі. Для цього слід обирати спеціальні гібриди, що призначені для вирощування в обмеженому просторі — у горщиках або контейнерах. Важливо забезпечити культури достатньою кількістю світла, поживним ґрунтом і регулярними поливами, і тоді ви зможете насолоджуватися свіжими овочами прямо з балконної грядки.

Також можна підживити кімнатні рослини, а для цього варто розпушити землю навколо них. Паралельно можете заготувати живці для щеплень і зберігати їх у прохолодному місці, наприклад, у снігу або вологому піску. Не забудьте позначити їх, вказавши сорт і культуру, щоб не заплутатися пізніше.

11 листопада

Якщо погодні умови дозволяють, ще можна посадити цибулинні квіти, такі як крокуси, нарциси, мускарі. Виберіть для них затишне місце з хорошим освітленням і проведіть посадку. Ці квіти порадують вас раннім цвітінням навесні.

Цього дня також варто провести санітарну обрізку винограду, дерев та чагарників. Видаліть сухі, пошкоджені гілки, а також ті, що не плодоносили в цьому році. Обрізати можна і декоративні чагарники, наприклад, троянди або інші квіти, що потребують підтримки форми.

Поливати рослини можна, але тільки помірно. Не забувайте, що внесення добрив також потребує обережності, щоб не перегодувати рослини. Зараз саме час закладати органічні відходи на компост та підготовити ґрунт на городі до зимівлі.

Якщо ви висіваєте зелень для вирощування на балконі кількома етапами, можна зробити черговий посів.

12 листопада

На цьому етапі не рекомендується садити або сіяти нові культури, оскільки вони можуть погано прижитися і стати вразливими до хвороб, що призведе до низького врожаю. Також не слід активно поливати рослини чи вносити добрива.

Проте зараз саме час провести профілактичні обробки рослин від хвороб і шкідників, аби запобігти їхньому розвитку в зимовий період.

Не забудьте перекопати або зорити землю на городі, щоб підготувати її до зимівлі. Адже це важливий етап для збереження родючості ґрунту і покращення його структури для наступного сезону.

13 листопада

Цього дня більшість робіт у саду ще краще відкласти, тому можна насолоджуватися відпочинком або зайнятися домашніми справами, такими як генеральне прибирання чи випічка.

Якщо ви не любите сидіти без діла, можна пройтись по саду й перевірити стан захисту від гризунів. Вітер чи дощ могли пошкодити укриття, тому поновіть його за потреби. Також, якщо ви ще не розкладали принади для мишей та щурів, зробіть це на відкритих ділянках та в сховищах. Якщо приманки вже розкладені, огляньте їх і, за потреби, замініть.

Також можна встановити годівнички для птахів, щоб підгодувати їх зерном, насінням чи салом, підтримуючи зимових пернатих мешканців вашого саду.

14 листопада

Цей день є чи не найкращим для виконання більшості агрозаходів, які актуальні наприкінці осені. Якщо температура повітря близько +5 °C, то ще можна посадити саджанці дерев або ж посіяти насіння моркви. Після посіву грядки можна замульчувати торфом чи хвоєю, що допоможе зберегти вологу й захистить насіння від холоду. Для моркви виберіть добре освітлене місце і посійте насіння у підготовлені борозни. Замочувати насіння перед посівом не потрібно.

Не забувайте також про свої кімнатні рослини. Полийте їх і підживіть за потреби. Якщо вологість повітря в приміщенні низька, встановіть біля рослин зволожувачі або хоча б ємності з водою, щоб компенсувати втрату вологи, адже взимку це важливо для їхнього здоров’я.

Джерела: Landlord та УНІАН lite

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram, Viber та Instagram. Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – пишіть нам на пошту kl.informator@gmail.com 

Нагору