З’ясувалося, що у Косівському районному суді підсудних та засуджених до залів судових засідань частково проводять загальним коридором, що не відповідає вимогам. Крім того, порушено дотримання деяких прав обвинувачених, засуджених осіб, які перебувають у приміщенні суду.
Про це стало відомо з результатів відвідування суду в місті Косів, передає Інформатор.
Косівський районний суд перевірила моніторингова група у складі співробітників Регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області та представника громадськості у межах реалізації національного превентивного механізму.
Відтак, виявили, що приміщення суду не в повній мірі відповідає вимогам нормативних актів, які регулюють порядок організації конвоювання та тримання в судах обвинувачених (підсудних), засуджених осіб, а також нормам необхідної площі.
Зокрема, кімната для конвою та камера для обвинувачених (підсудних), засуджених розміщується у підвальному приміщенні. Проте, одна камера для тимчасового тримання підсудних (засуджених) є недостатнім для даного суду та може порушувати вимоги роздільного розміщення чоловіків та жінок, дорослих та неповнолітніх. Також обвинувачені (підсудні) не мають постійного доступу до питної води. Тут немає санвузла або вільного доступу до туалету та відсутня вентиляція. При цьому, дане приміщення часто підтоплюють стічні води.
Маршрут конвоювання підсудних (засуджених) від камери до залів судових засідань не ізольований, частково конвоювання здійснюється загальним коридором. Для заїзду спеціального автотранспорту варти та посадки (висадки) обвинувачених (підсудних) не обладнали огородженої стоянки.
Крім цього, в суді відсутня кімната для конфіденційного спілкування адвоката з підсудними та кімната для свідків.
Водночас, встановили, що в суді є три зали судових засідань, два з яких для розгляду кримінальних справ. В останніх для обвинувачених (підсудних) обладнали спеціальні загородження із захисного скла. Наявне технічне обладнання для проведення судових засідань в режимі відеоконференцій. До приміщень суду та залів судових засідань, які розташовані на першому поверсі, наявний безперешкодний доступ осіб з інвалідністю.
За результатами відвідування готується звіт та листи реагування, які будуть скеровані до уповноважених органів й об’єкта моніторингу.
“В місцях несвободи може опинитися кожен – за рішенням або вказівкою адміністративного, судового чи іншого органу, без права залишити їх з власної волі”, – йдеться на сайті Омбудсмана.
До слова, в разі порушення Ваших прав Ви можете звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, Viber та Instagram. Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – пишіть нам на пошту kl.informator@gmail.com