Коломия До сайту

Передзимові роботи в саду та на городі: календар городника на 22 – 30 листопада

Кінець осені — це час завершення основних робіт у саду та на городі, підготовки рослин до зими та планування наступного сезону.

Інформатор Коломия  ділиться календарем городника на тиждень.

22 листопада

Огляньте захисну сітку від зайців, а також кору дерев та чагарники, адже гризуни могли мошкодити їх. Та окрім зайців загрожувати рослинам можуть миші та щурі, тож потрібно наперед подбати про ваш сад.

23 листопада

В цей день найкраще пересаджувати кімнатні рослини або ж саджати нові. Також варто замінити субстрат у горщиках. Якщо ваш балкон не утеплений, то слід забрати насадження до кімнати, щоб зберігати в теплі. Важливо дотримувати певний рівень вологості в кімнаті, тож якщо досить сухе повітря встановіть зволожувач або емність з водою.

24 листопада

Якщо ви ще не прибрали в теплиці, то саме час це зробити. Необхідно продезинфікувати усі частини конструкції, адже там можуть залишатись шкідники та грибок. Зніміть верхній шар субстрату та замініть на новий, тепер цим видаліть всі рослинні рештки. Протягом зимового сезону потрібно слідкувати за теплицею, особливо після снігопаду. Полагодіть садові інструменти та зберігайте в сухому приміщенні.

25 листопада

В цей день найкраще підготувати ґрунт до розсади, поки земля ще не сильно замерзла. Перед початком зими потрібно купити вже готовий субстрат, але інколи такі сумуші змішують із садовою землею, щоб покращити структуру.

Якщо останній місяць осені був теплим, то в останні дні листопада варто вкрити троянд, щоб утеплити їх до натсання холодів. Паркові, дикорослі троянди не потребують укриття, адже добре зимують і без цього.

26 листопада

Сьогодні чи не найкращий час для посіву базиліку, шпинату та руколи на підвіконні. Варто зазначити, що для успішного вирощування кожній рослині потрібно достатньо світла, а також поживних речовин. Такрод не забудьте підготувати живці для щеплення, їх рекомендують мати дещо більше, аніж плануєте прищепити. Не забудьте підписати культури та сорт кожного із живців.

27 листопада

Перед настання холодів потрібно підготувати інвентра, а саме помити та посушити.  Також підготуйте ємності для розсади і судстрату для рослин, добрива, та засоби захисту, які знадобляться в наступному сезоні.

28 листопада

Якщо до цього дня ще не було снігопадів, то можете стягнути крону декоративних хвойних та укрити їх, щоб опади не покшодили рослину.

29 листопада

Якщо ваш город та сад вже повністю готові до зимування, то тепер можна планувати робот на наступний сезон. Складіть схему ділянки, позначте місця, де сіяли овочі та квіти під зиму. Зробіть помітки на ділянках, де вже вносили добрива з осені, а також ті, які потребують весняного підживлення. Складіть списки необхідних сортів та гібридів культур, які хочете виростити.

30 листопада

Не забудьте оглянути шпалери винограду, і за потреби очистіть її аобо ж замініть дріт на новий. Якщо вже був перший сніг, то очистіть доріжки та утепліть пристовбурні кола дерев.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegram, Viber та Instagram. Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – пишіть нам на пошту kl.informator@gmail.com.