Коломия До сайту

Варіант, який нам не показали: інша пропозиція реконструкції площі Скорботи у Коломиї

Після оприлюднення проєкту багатомільйонної реконструкції площі Скорботи інший учасник конкурсу написав нам в редакцію Інформатора листа, в якому звинувачує владу Коломиї у конфлікті інтересів й нерозумінні того, що площа для вшанування Героїв не може виглядати, як місце позитивного часопроведення… 

Проєкт архітектора Гриця Бойчука передбачає символічні арки, каскадний водоспад і модерний герб у центрі. Детальніше читайте у статті Якою буде площа Скорботи після реконструкції

Інший проєкт від архітектора Валерія Шевчука пропонував встановити стелу із символічним отвором уверх, і рівно в годину вшанування пам’яті про загиблих Героїв сонячне світлом мало б освітити циферблат живого годинника.

Публікуємо листа від представника архітектурної майстерні “4etvirka architects” Віталія Шевчука.

“Отримав інформації про плани реалізувати (реконструювати) площу Скорботи, конкурсний проект від 2019-21рр. (точно не пам’ятаю).

Я як учасник того конкурсу хочу зазначити, що він проводився без належної організації. В журі не було спеціаліста: жодного історика чи спеціаліста по сакральній тематиці не було. На мою думку основне було отримати премію, так як проект представляв працівник відділу містобудування та архітектури, а сьогодні начальник даного відділу, думаю більше не потрібно говорити про конфлікт інтересів і лицемірство на темі вшанування людей.

Проект-переможець є досить гарним з точки зору проекту для диплому студента, на мою думку це проект не площі для СКОРБОТИ , а проект площі для РЕКРЕАЦІЇ, тобто позитивного часопроведення. Якщо є сумніви щодо моєї думки, тоді можна  замовити рецензію даного проекту у відповідних спеціалістів, наприклад, колишнього архітектора м. Львів, сьогодні медійного архітектора Юліана Чаплінського, щоб не було шоку в людей, які прийдуть на вшанування  на дану площу і побачать  “деконструйований  Тризуб чи басейн з підсвіткою та перголами”. Також завдання конкурсу було запропоновано в тодішніх реаліях, що не відповідають сьогоденню.

Саму реконструкцію площі Скорботи в час, коли продовжується війна виконувати не можна! Вшанування відбувається кожного дня,  для цього площа не потрібна, площа потрібна для життя після війни, коли зміняться реалії і на її реалізацію матиме змогу вплинути  кожен,  хто прожив цю трагедію безпосередньо.

Якщо заглиблюватись, чи потрібно влаштовувати меморіал на старому меморіали радянщини ?! З точки зору містобудівної – між двох активних вулиць, які приходять в одну точку, чи комфортно для меморіалу, який повинен бути в спокійній локації. Думаю рішення перейменувати “Площу Героїв” на “Площу Скорботи” було погано обдумане, і можливо зараз варто справді зробити в цій активній частині міста “РЕКРЕАЦІЙНИЙ СКВЕР З ВОДОЙМОЮ”, а місце для вшанування вибрати більш виважено, щоб ділянка була “чистою” від подій історії, тихою, зеленою, і не не краю міста чи біля центрального кладовища, бо Меморіал Скорботи повинен кожен день проглядатись більшій кількості перехожих – містян та гостів (на мою думку це може бути прохідний сквер до вул. Театральної, позаду музею “Писанка”)

Щодо мого проекту –  це насамперед  місце вшанування та скорботи, який був розроблений для міста Коломиї з його культурним кодом, на даний час він має невідповідність в датах та годинах вшанування, але це можна влаштувати у будь якій відповідності, яка буде визначена законом (також під площею можна і потрібно збудувати підземний паркінг, який  потребує містобудівна ситуацію)”

 Віталій Шевчук.

Також автор листа надіслав свій варіант реконструкції площі.

Для порівняння також пропонуємо затверджений проєкт від архітектора Гриця Бойчука. Який варіант вам більше до душі?

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegram,  Viber та Instagram. Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – пишіть нам на пошту kl.informator@gmail.com