Вже відомо про перші випадки небезпечної розваги з TikTok серед дітей на Прикарпатті. Виготовивши саморобну вибухівку за відеоінструкцією з цієї соцмережі, діти отримують серйозні травми. З опіками обличчя, очей та слизової рота до Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні потрапило двоє хлопчиків.
Деталі розповідає Інформатор Коломия. посилаючись на матеріал Суспільного.
За останні два тижні в обласній лікарні з опіками опинилися 11-річна дитина з Івано-Франківського району та 9-річний хлопчик з Калуського р-ну. Обидвоє виготовляли та випробовували вибухівку за трендом у TikTok. Старшого пацієнта вже виписали з медзакладу з повним одужанням, а молодшого – досі лікують.
Як розповіла мати 9-річного постраждалого з Калущини Оксана, після уроків син зібрався з друзями біля річки, щоб випробувати саморобну вибухівку, виготовлену за трендом у TikTok.
“Він прийшов зі школи, каже: “Мамо, я йду на річку”. Ми живемо поруч з водоймою. І через хвилин 25 прибігає: “Мене все пече, мене пече, мамо, я попікся”. Спочатку я мила під протічною водою, потім ми ванночки на очі зробили. Після цього звернулися в лікарню за місцем проживання. Там надали першу допомогу й уже скерували у Франківськ”, — каже жінка.
Зі слів лікарки-офтальмолога Вікторії Дем’янчук, в обласну дитячу клінічну лікарню хлопчика прийняли увечері 27 січня — за три години після того, як дитина обпеклася хімікатами.
“У цього хлопчика є опіки обличчя. Найбільше уражені щоки й губи. Він лікується у нашому відділенні через опіки рогівки на правому оці й кон’юнктиви на лівому. Дитина вдихнула випари. Також є опіки слизової: щік зсередини та язика”, — говорить Вікторія Дем’янчук.
Лікарка каже, що медики надали хлопчикові необхідну допомогу, й зараз дитина почувається краще. Однак пацієнт проведе в медзакладі ще приблизно тиждень, а після виписки його продовжать обстежувати.
Матір потерпілої дитини Оксана додає: “Я знала, що він сидить у TikTok. У нас стоїть на телефоні батьківський контроль, тому TikTok у нього буває щопівгодини, щогодини. Але я б хотіла застерегти батьків, щоб вони теж поставили обмеження, і, можливо, навіть 15 хвилин. А ще хочу сказати, щоб батьки навчили своїх дітей надавати першу допомогу”.
Крім хлопчика з Калущини, в обласній лікарні надавали допомогу 11-річній дитині з Івано-Франківського району. Діагностували пошкодження рогівки й кон’юнктиви обох очей. 29 січня пацієнта виписали з повним одужанням.
“Побутова хімія інколи — дуже агресивна. Її не потрібно використовувати, взагалі не давати дітям у руки. Вона повинна бути схована й за нею повинен бути догляд. Звичайно, й до цього траплялися випадки, коли діти захоплювалися хімічними реактивами й вони це все змішували. Ми дослідили статистику й побачили, що кількість таких хімічних опіків почала з’являтися по цілій Україні”, — говорить завідувачка офтальмологічного відділення обласної дитячої лікарні Надія Гаврилишин.
Зі слів психолога, засновника центру психологічної допомоги “Серденько” Василя Серденька, батьки повинні більше спілкуватися з дітьми. Тоді вони бачать поведінку дитини й можуть запобігти випадкам небезпечних експериментів.
“Дітям треба пояснювати, що будь-які речі, які можуть призвести до вибуху, небезпечні. Тим паче самому, подивившись якийсь тренд у TikTok, пробувати його повторити — це дуже небезпечно. Враховуйте те, що зараз в інформаційному просторі ворог дуже активно працює, тобто вони навіть спеціально закидають різні такі тренди, щоб якось нашкодити нашим українцям. Тому зверніть на це, будь ласка, увагу і будьте дуже пильними”, — каже Василь Серденько.
Керівник сектору комунікації поліції в області Андрій Яцків повідомив, що офіційних звернень щодо випадків травмування дітей через тренди в TikTok не надходило, тому поліція кваліфікувати ці інциденти не може.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, Viber та Instagram. Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – пишіть нам на пошту kl.informator@gmail.com