Крокуси в Карпатах – це справжня весняна магія, яку варто побачити на власні очі. Фіолетові килими квітів розквітають серед гірських вершин, перетворюючи схили на казкові пейзажі.
Інформатор Коломия ділиться добіркою маршрутів до найінстаграмніших місць з крокусами.
Нагадуємо, що шафрани (Crocus) вважаються рослинами, яким загрожує зникнення, тому первоцвіт внесений до Червоної книги України.
Хребет Кострич
Гірський масив знаходиться у Верховинському районі та навесні славиться як місцина повна крокусів. З вершин відкриваються види на Чорногору, хребет Кукул та частину румунських Карпат. Шафран (Crocus) починає цвітіння одразу після того, як сходить сніг. Період цвітіння триває 2-3 тижні.
Найвищими вершинами масиву є гора Кострич (1544 м над р.м.) та Кострича (1585 м. над р.м.). Піднятись туди можна з Кривопільського перевалу або ж села Стаїще чи Красник. Трек через хребет Кострича можна переглянути ТУТ, загальний кілометраж – 18 км.
Читайте також: Сонячні промені на схилах зимових вершин: фоторепортаж з хребта Кострич
Краєвид з хребта Кострич
Хребет Кукул: полонина Кукул та Борсучина
Хребет Кукул чи не найпопулярніше місце серед туристів навіть у різні пори року. Однак, найбільшої краси вершини набувають під час цвітіння крокусів. На масиві є кілька “точок”, де відкриваються найкращі краєвиди, а первоцвіти додадуть шарму та кольору вашим світлинам. Також є багато місць для кемпінгу та колиби із пічками, де можна безоплатно переночувати.
Наприклад, полонина Закукул, яка знаходить на маршруті зі сторони Завоєлі чи полонина Борсучина, яка зустрічається під час підйому на хребет зі сторони Ворохти. Детальніше про те, як піднятись на гору Кукул читайте ТУТ.
Нещодавно Інформатор Коломия писав про перші цьогорічні крокуси неподалік Ворохти.
Маршрут на гору Кукул
Чорногірський хребет
Найвищий хребет України – Чорногора, знаходиться на території Івано-Франківської та Закарпатської областей. Саме тут розташовані всі шість двохтисячники українських Карпат. З кінця березня до початку травня полонини Чорногірського хребта вкриваються фіолетовою ковдрою через цвітіння шафрану. Найінстаграмнішими локацієми є високогірні озера Несамовите та Бребенескул, полонина Головчеська під Петросом, урочище Кізі-Улоги, полонина Маришевська та Смотрич.
Піднятись на хребет можна зі спортивної бази “Заросляк, села Кваси чи Ясіня (через гору Петрос) та села Дземброня.
Читайте також: Магія Карпат: Фоторепортаж з Чорногірського хребта та Магія туманних Карпат: фоторепортаж з літньої Чорногори
Свидовецький хребет
Свидовецький масив є одним з наймальовничіших в українських Карпатах. Якщо ви проґавили цвітіння шафрану на Кукулі чи Костричі, то на Свидовці цей первоцвіт сходить дещо пізніше. А все тому, що сніг тане на такій висоті повільніше. Крокуси тут трапляються на полонинах між вершинами, таких як: Ярошеська, Крачуняска, Геришаска, Свидовець та Шиманів Котел.
Вийти на Свидовець можна з кількох сіл: Кваси, Свидовець та Ясіня, а також з Рахова. Переглянути приклад одного з можливих маршрутів через Свидовець можна ТУТ.
До слова, у вересні минулого року журналістка Інформатора вирушила у мандрівку Свидовцем та зазнимкувала найвищі вершини масиву.
Читайте також: Захоплююча краса ще літнього Свидовця: фоторепортаж з Карпат
Однак, нагадуємо, що рух на території Зеленської та Білоберізької громад, що входять до прикордонної зони тимчасово обмежено. Для того, щоб піднятись на вершини із переліку потрібно подати заяву прикордонному загону.
Детальніше: Рух заборонено: тимчасово не можна мандрувати 27 маршрутами в горах Прикарпаття
Головне фото: Дмитро Хайнус
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, Viber та Instagram. Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – пишіть нам на пошту kl.informator@gmail.com