Щойно компанія "AVE" почала забирати контейнери у Коломийській громаді жителі почали масово висловлювати незгоду із діями місцевої влади. У своїх дописах коломияни наголошують, що обслуговування "AVE" їх повністю влаштовувало - якісно і вчасно. Відтак дописувачі погрожують нести сміття під ратушу на знак протесту. Нагадаємо, на конкурсі із визначення перевізників відходів комапнію "AVE" усунули, агрументи були доволі сумнівні.
Інформатор Коломиї розповість про все детальніше.
Нагадаємо на початку травня комісія, що складалась в основному з працівникій комінальної сфери, уснула від конкурсу на перевезення відходів фірму "AVE".
Відтак центральну частину міста обслуговуватиме комунальне підприємства "Полігон Екологія".
Села Товмачик, Раківчик, Шепарівці, Саджавка, Кубаївка, район Припруття, Довбуша, Франка, Української, садове товариство "Червона калина" та наближені до них вулиці обслуговуватиме чернівецька фірма ТОВ "Макс Клін Сіті". Статутний капітал - 10 млн грн, директор Чебан Євгенія Олегівна. Проте на саму фірму маса нарікань від чернівчан, а ще звинувачення у шахрайстві та втраті документів.

Усю іншу частину міста та ще Воскресінці, Королівку, Корнич та Грушів обслуговуватиме ТОВ «Фаун», який прийшов на конкурс із кількома автівками (заявлено було 4 власні спецмашини) та 7 працівників (це разом з офісними працівниками, до конкурсу було зарєстровано тільки 5 працівників). Яким чином з такою кількістю людей та техніки вони збираються обслуговувати місто та села громади?
Статутний капітал ТОВ "Фаун" складає 1 тис грн, зареєстрована фірма в Коломиї на вул. Богуна, 42, у багатоповерхівці. Директор - Шевчишин Василь Степанович. Наші агенти у ратуші стверджують, що це фірма пов'язана із заступником міського голови Володимиром Григоруком та його братом з проросійської партії ОПЗЖ Олегом Григоруком. Ця інформація знаходить підтвердження на платформах агрегаторів даних. Про це - згодом.
У своїх обуреннях коломияни слів не добирають, грозять везти сміття під ратушу або одразу під кафе мера. Соь зо пишуть у коломийських пабілках:
"Якщо хтось теж прочитає повністю статтю Інформатор. Коломия на цю тему, то зрозуміло вам стане що перемогло КУМОВСТВО! Щей явне славне! Знову плюють людям в очі а кажуть що то дощ паде ! Невже нічого не міняються в нашій країні?!"
"Не збираюсь платити гроші фірмі брата Григорука з ОПЗЖ. Пішли під три чорти! Закидаємо кафе мера сміттям"
"Повідомляємо. У фірми АВЕ Стасюн віджав частину ринку. Завів рига ,брата псевдофронтовика,його заступника Григорука з фірмою Фаун.Що тарифи одинакові -піздьож.Там уже тариф вищий був як у АВЕ.7 чоловік там працює отож сміття вивозити будуть раз на місяць і то як складуться звізди.Обертинсткий пацюк не годен нажертись.Пора підираса конченого вже на сміття"
"Возити під міську раду, щоб пі*араси знали, що закулісний поділ бізнесу не пройде. Я буду возити під ратушу!"
"Тепер кожен день треба буде брати пакет з сміттям і нести під кафе або до Ратуші.А який вихід?Але хочу щоб вся ця владна братія горіла в пеклі ще за життя.Слів немає ,що вони зробили з нами"
"Нема нічого гіршого, ніж влада, яка не може ніяк нажертися! Сміття - меру"
"Цей станіславський охірів ,і вся його челядь.треба провести вибори. Потрібно щоб коломияни вийшли з вимогою відставки, цього голови. Досить цього бардаку".
Головне питання - нащо змінювати, якщо все було добре. Слова вдячності "AVE Івано-Франкіськ" висловили сотні коломиян.
У Компанії повідомили, що дії комісії вважають незаконними, тому судитимуться з міськрадою. Своїм клієнтам подякувати та запевнили, що боротимуться:
"Шановні мешканці Коломийської громади!
Повідомляємо, що після проведення конкурсу в Коломийській громаді визначено інших виконавців послуг з вивезення побутових відходів. У зв’язку з цим компанія AVE поетапно вивозитиме власні контейнери з території громади.
Зараз ми забираємо тару там, де по графіку мало бути останнє вивезення у цьому місяці, тому закиди міської ради, буцімто ми забрали завчасно, неправдиві. Про жоден так званий "перехідний період" влада міста з нами не домовлялася.
Ми щиро дякуємо мешканцям, клієнтам, підприємствам, установам і нашим працівникам за співпрацю, довіру та підтримку. Останніми днями ми отримуємо багато звернень від людей, які дякують команді AVE за роботу, якість сервісу та стабільне обслуговування. Для нас це важливо і цінно.
Водночас AVE не погоджується з процедурою проведення конкурсу. За оцінкою компанії, окремі обставини його проведення потребують правової оцінки, оскільки могли не відповідати вимогам законодавства. Компанія захищатиме свої права та законні інтереси у судовому порядку. Остаточну правову оцінку цій ситуації має надати суд.
Питання щодо подальшої організації вивезення відходів, розміщення нових контейнерів, графіків вивезення та майбутнього обслуговування просимо адресувати Коломийській міській раді (приймальня міського голови +38 (03433) 5-07-60 або новим виконавця послуг.
З питань, що стосуються періоду, коли послугу надавала AVE, можна звертатися за контактами 0503798818
5 днів провела наша кореспондентка на конкурсі з визначення компаній, які збиратимуть сміття у Коломийській громаді. На думку Наталки Сандецької комісія виявляла упередження щодо компанії "AVE", готуючи цю сферу для фірми, налиженої до заступника міського голови Володимира Григорука та його брата з проросійського ОПЗЖ Олега Григорука. Йдеться про ТОВ "Фаун", який зарєстрований в офісі іншого перевізника відходів - Пасяки.
Директор фірми "Фаун" не соромився викрикувати, що йому головне, аби "AVE" не перемогла.
Відтак комісія усунула "AVE Івано-Франківськ від конкурсу. Більше про це читайте у статті Брудні ігри: у ратуші обрали переможців перевезення сміття
Наскільки швидко суд поверне коломиянам фірму, роботою якої всі були задоволені наразі невідомо. А тим часом у мережі організовуються у п'ятницю, 26 червня, нести під ратушу першу партію сміття. Дехто пропонує таки залишити непотріб біля кафе мерової сім'ї "Villa Familia".
Чи буден почута громада? Можливо, якщо буде неголослівна і організована. У будь-якому разі таке гонорове місто як Коломия заслуговує на адекватне поводження із відходами, так само як і на справедливу владу...