23 квітня під час Літургії о 9:00 пролунало повідомлення про хвилину мовчання. Проте священник не зупинив службу навіть тоді, коли один із присутніх вірян зробив зауваження. Інший отець кинув у відповідь, що хвилина мовчання - це радянський наратив.
Про інцидент повідомили читачі Інформатора. Чому ж у церкві проігнорували хвилину мовчання?
Прессекретарка церкви Святого Архистратига Михаїла УГКЦ Вікторія Ровенчук пояснила, що літургію переривати не можна за жодних обставин, навіть під час обстрілів.
Тим часом у церкві підтвердили, що 23 квітня під час служби і справді було зауваження про потребу перерватися на хвилину мовчання. Священник продовжив молитву, а інший отець відповів, що хвилина мовчання - це радянський наратив. Зрештою, в цей час у церкві молилися, а не веселилися.
Маємо зауважити, що теза про радянське походження хвилини мовчання є хибною. Шанувати таким чином в День перемир'я пам'ять загиблих у Першу світову війну 8 травня 1919 року запропонував австралійський журналіст Едвард Джордж Гоні (англ. Edward George Honey). Він виклав ідею п'ятихвилинного поминального мовчання в листі в газету «The Times». Однак 5 хвилин визнали дуже довгим періодом, у той час як одна хвилина здалася занадто короткою. Тому було прийнято дві хвилини мовчання.
Нагадаємо, що раніше і міський голова Коломийської громади помилявся щодо походження традиції хвилини мовчання. Ба більше - Богдан Станіславський закликав скасувати її. Та згодом змінив думку і навіть закликав коломиян щоранку о 9:00 зупинитись на мить в пам'ять про жертв війни.