Три місяці тому колишній секретар Коломийської міської ради Любомир Жупанський поконфліктував на звіті депутатів і дозволив собі образливі висловлювання на адресу захисника України. Та після скоєного від своїх слів не відмовився, навпаки - у своєму дописі назвав військових, які засудили його вислови, стадом неповноцінних і рядженими.
До слова, у біографії Жупанського знайдемо щонайменше 5 випадків образ військових.
Натомість захисники письмово звернулися до СБУ та поліції. Проте місяці минали, а відповіді не було.
Тоді журналістка Інформатор наполягала на відповіді щодо того, на якому етапі слідство. І ось що з цього вийшло.
Відразу маємо зазначити, що після скандалу й колективного офіційного звернення військовослужбовців начальник Коломийського міжрайонного управління СБУ Віктор Дем'янів зустрівся з головою координаційної ради Центру підтримки захисників України в Коломиї Андрієм Спіровим, а також із редакторкою сайту "Інформатор Коломия" Наталкою Сандецькою.
У розмові з журналісткою Віктор Дем'янів зазначив, що подальший розвиток справи не є можливий, бо буцімто ст. 435-1 ККУ передбачає відповідальність за образу честі й гідності військовослужбовця лише тоді, коли ця образа була від самого військовослужбовця. Наша журналістка одразу ж знайшла закон і процитувала, що каже закон про особу образника:
"вчинені військовослужбовцями, а також військовозобов’язаними та резервістами під час проходження зборів"
Начальник СБУ трактує, буцімто справа стосується тільки тих військовозобов'язаних, які проходять військові збори.
А Жупанський, як вдалось встановити нашим журналістам, завдяки шлюбу з особою із інвалідністю до цієї категорії не належить.
Тим часом наразі є щонайменше 8 завершених судів, де за образу честі й гідності військових судили цивільних людей. Ознайомитися з ними можна ТУТ.
Після нетривалої суперечки Віктор Дем'янів назвав іншу причину, чому це діло марне. Буцімто для порушення справи потрібна заява від особи, яку образили. Але нашим військовим нема часу і загалом неприйнятно визнавати себе потерпілою стороною й оббивати пороги правоохоронних органів. Тим часом правоохоронці мають можливість порушувати справу на основі публікацій в медіа, особливо, якщо ті спричинили резонанс у суспільстві.
Минули місяці, а офіційної відповіді ні з поліції, ні з СБУ не було.
Відтак редакція Інформатора направила запит про стан перебігу справи. Відповідь забарилася, але навіть те, що ми отримали не мало жодних даних: СБУ послалася на те, що журналістка не є учасником кримінального провадження.
А у відповіді авторам звернення, яку після трьох місяців очікування нарешті передали військовим, зазначено, що "Із змісту заяви не вбачається обставин, які можуть вказувати на наявність складу кримінальних правопорушень".
Та захисники відступати не збираються і готові діяти виключно у правовому полі. Разом з тим воїнів-ініціаторів запевнили, що справу передадуть на поліцію, проте начальник Коломийського міськрайонного відділу поліції Андрій Тимків відповів, що наразі поліцейським справу не передавали.
Фото офіційних відповідей нижче.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, Viber та Instagram. Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – пишіть нам на пошту kl.informator@gmail.com