Дати, свята й іменини 11 листопада

Дати, свята й іменини 11 листопада

У п'ятницю, 11 листопада 2022 року, маємо 261-й день війни в Україні. До Нового року залишається 50 днів. Іменини сьогодні відзначають Авраамій, Євген, Клавдій, Астерій, Неон, Феоніла, Анна, Анастасія, Марія.

Інформатор розповість більше про дати й свята цього дня.

11 листопада - День холостяка. Започаткували подію в Китаї, а дату обрали зовсім не випадково. В Піднебесній велике значення надається цифрам. І чотири одинички символізують тут людину, яка все ще не знайшла свою пару.

Дати, свята й іменини 11 листопада 1

Цього дня згадують загиблих у Першій світовій війні (раніше – День перемир’я). Свято було засновано на честь підписання між Німеччиною і країнами Атланти перемир’я 1918 року. Об 11 годині повністю припинилися бойові дії. День пам’яті був запроваджений в 1919 році королем Великї Британії Георгом V. Щоб згадати загиблих, у всьому світі проводять дві хвилини мовчання (на честь Першої і Другої світових воєн).

Дати, свята й іменини 11 листопада 2

Дуже важливим святом можна назвати Міжнародний день енергозбереження. Перші думки про запровадження цього дня з’явилися ще в квітні 2008 року під час наради в Казахстані. Ініціатором виступила міжнародна екологічна мережа SPARE. Того ж року відбулося і перше святкування. Після того, як ще 20 країн світу вирішили приєднатися до свята, його статус змінили на міжнародний.

Дати, свята й іменини 11 листопада 3

Цікава подія проводиться саме 11 листопада – Всесвітній день шопінгу. Хоча це неофіційне свято, проте у нього є чимало прихильників зі всього світу. Мережі магазинів часто пропонують 11.11 розпродажі, повз які важко пройти. Наприклад, компанія Alibaba Group в 2009 році провела розпродаж, запропонувавши 50% знижки (11 листопада в Китаї якраз святкують День холостяка). Успіх був настільки грандіозним, що подію вирішили повторювати кожного року.

Також святкують День оригамі (японське декоративно-прикладне мистецтво по складанню різноманітних фігурок без використання ножиць чи клею). Цей день був запроваджений в 1980 році Японською Асоціацією оригамі, пов’язавши його з закінченням Першої світової війни. Цікавий факт – термін був вигаданий американкою Ліліан Оппенгеймер, яка поширювала цей вид мистецтва на Заході в 60-х роках минулого століття.

Дати, свята й іменини 11 листопада 4

11 листопада у православній церкві день пам’яті преподобного Аврамія Затворника і Анастасії Римської. Перший був ченцем у Києво-Печерському монастирі. Цікаво, що у ранг святих його було зведено ще за життя. Зараз мощі Аврамія знаходяться в Києво-Печерській лаврі.

На жаль, біографічних даних про життя Аврамія Затворника майже не збереглося. Відомо, що він жив в період друга половина XIII – початок XIV століття. Є припущення, що помер святий 29 жовтня 1360 року.

Анастасія Римська народилася у багатій сім’ї. Осиротівши в 3 роки, дівчинка потрапила на виховання до жіночої християнської громади, що розташовувалася поблизу Риму. Її наставницею стала жінка на ім’я Софія.

Дати, свята й іменини 11 листопада 5

Анастасія виросла настільки вродливою, що нею зацікавився градоначальник Пров. Вона відмовила йому у прихильності і сказала, що вірує в Христа і не хоче поклонятися язичницьким богам чи шукати багатого чоловіка. За ці слова її виставили оголеною перед всім містом. Дівчина не розгубилася і почала викривати гріхи Прова. Її кинули за ґрати і жорстоко мучили. Роздерте тіло Анастасії знайшла її наставниця і поховала за християнськими звичаями.

В народі цей день часто називали “Аврамій вівчар” та “Анастасія Овечниця”. На стіл прийнято було ставити козячий чи овечий сир.

Пам’ятні дати 11 листопада

1702 рік – Біла Церква була визволена з облоги Речі Посполитої загоном запорізьких козаків;

1790 рік – в Велику Британію з Китаю завезли перші хризантеми;

1830 рік – створено нову державу: Бельгію;

1859 рік – світ побачив поему Тараса Шевченка “Марія”;

1872 рік – в Одесі було створено Бессарабсько-Таврійський банк;

1917 рік – більшовицьке повстання в Києві було придушено українським полком, що був сформований з делегатів III Всеукраїнського військового з’їзду;

1925 рік – світ побачила перша пластинка Луї Армстронга;

1930 рік – винахід Лео Сіларда і Альберта Ейнштейна (газовий холодильник) отримав патент;

1940 рік – в США виготовлені перші автомобілі “Джип”;

1952 рік – в США вперше продемонстрували дію відеомагнітофона;

1967 рік – в Нью-Йорку засновано Світовий Конгрес Вільних Українців (СКВУ);

1983 рік – Фред Коен (студент Массачусетського університету) показав перший комп’ютерний вірус;

1987 рік – картина “Іриси” Ван Гога була продана на аукціоні за $53,6 млн;

1994 рік – на аукціоні Сотбіс мільярдер Білл Гейтс купує рукопис Леонардо да Вінчі за $30,8 млн.

Підтримайте нас

Дякуємо за підтримку вільного медіа!
Image
Івано-Франківськ
Коломия